Hradecko
… správný cíl Vaší cesty!
English
Hradecko
Nacházím se: Domovská stránka > Aktuality

Aktuality

Advent za dveřmi, nechte se inspirovat nějakou z vybraných akcí na Hradecku
 
Připravili jsme pro vás výběr adventních akcí pro území Hradecka.
Inspirujte se, navštěvujte, nasávejte vánoční atmosféru!

O dalších akcích s vánoční tématikou vás budeme ochotně a rádi informovat v sekci Aktuality :-)

010 - Jesliky-hel

Chlumec
Toulavá kamera na skok v Hradci!
 

Tým Toulavé kamery zamířil tentokrát i do Hradce Králové!

A na co se zaměřil? Na hradecké procházkové okruhy! Koho povídání zaujme, může si pak podrobnější informace spolu s plánkem a popisem zastávek stáhnout přes naše stránky.

 

Toulavá kamera:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/218562221500044/?fbclid=IwAR2JyVYiyU9YBkP0F0xFx6NhAMUUALeVVrvutE97CqiVUkqn7MuGYyedhl0

 Procházkové okruhy ke stažení:

https://www.ic-hk.cz/5/Sport_a_volny_cas/

tk

Nová propagační videa města Hradec Králové
 

Statutární město Hradec Králové představilo nová propagační videa. Mrkněte!

 

 1.     Tip na výlet do Hradce Králové - Salon republiky (atraktivita Bílá věž)

video na youtube: https://youtu.be/cSLKVlFFiGg

 2.     Tip na výlet do Hradce Králové - Za kulturou a zábavou (atraktivita Labyrint Divadla Drak)

video na youtube: https://youtu.be/sVUXxOw3Wt8

 3.     Tip na výlet do Hradce Králové - 1866 bitva na Chlumu a co jinde nenajdete (atraktivita Muzeum války 1866)

video na youtube: https://youtu.be/HQFkWHcAB0g

 

 

Hradec Králové - Salon republiky se v anketě "Stavby století" umístil v pětici nejlepších!
 
logologo
 
Projekt České a slovenské stavby století si klade za cíl propagaci úspěchů českého a slovenského stavitelství v průběhu uplynulých 100 let. Vhodným způsobem tak doplňuje oslavy vzniku samostatné Československé republiky. Do projektu byla zařazena stavební a architektonická díla s ohledem na jejich význam a přínos od roku 1918 do současnosti.
Anketa ke 100. výročí vzniku samostatné republiky určená k výběru „Stavby století" z nominovaných 100 českých a slovenských staveb byla k 15. 9. 2018 ukončena.

Pět vítězných staveb na území ČR:

 • Ještěd – hotel a vysílač
 • Masarykovo zdymadlo Střekov, Ústí nad Labem
 • Československé pohraniční opevnění
 • Hradec Králové – salon republiky
 • Vila Tugendhat

Chcete vědět víc?

http://www.stavbystoleti.cz

 

Zažádejte o značení Regionální produkt Hradecko!

RP web 1
RP web 2

„Cesta hořiněvským lesem aneb neseďte doma, pojďte do lesa“

V rámci projektu spolupráce mezi MAS Společná CIDLINA, o.s. a MAS Hradecký venkov, o.p.s. s názvem Krajina je naše zrcadlo, byla vybudována v přírodní rezervaci – Hořiněvská bažantnice nová naučná stezka. V přírodní lokalitě listnatého lesa je umístěno více jak 10 naučných interaktivních stanovišť, které návštěvníky, děti i dospělé, seznámí se životem okolní přírody. Celou cestou návštěvníky provází a s místní faunou i flórou zajímavou formou seznamují dvě postavičky z komiksového příběhu – spolužáci Kačka a Pavlík. Těšit se zde můžete např. na zastavení s brouky, s liškou, se zvířecími stopami, či zastavení hudební, kde je možné si vyzkoušet hru na neobvyklý dřevěný dendrofon.  Zajímavá zastávka je také u středověké studánky. Stezka měla být podle návrhu ještě obohacena o velký lanový most, ale bohužel vzhledem k významu a jedinečnosti krajinotvorných prvků jeho stavba nebyla odborníky doporučena. V plánu je ještě stavba většího dřevěného altánu, který bude tvořit odpočinkové zázemí i pro školní skupiny.

Procházku doporučujeme zejména rodinám s dětmi, ale také kolektivům MŠ a ZŠ.                       Ve školním roce 2016 - 2017 v rámci projektu „Environmentální a ekologické vzdělávání široké veřejnosti Mikroregionu OPZ 1866“, podpořeného dotací z dotačního fondu Královéhradeckého kraje, si naučnou stezku za odborného doprovodu přírodovědce prošli žáci čtyř mateřských škol působících na území Mikroregionu obcí Památkové zóny 1866.       I v letošním školním roce 2017 – 2018 je naplánováno několik exkurzí pro školní skupiny.                                                                                                                 Stezku je možné absolvovat samostatně, pro skupiny nabízíme po předcházející dohodě doprovod přírodovědce, který je zpoplatněn. Minimální délka trasy je 1,5 km, maximální 2 km. Parkování je možné na parkovišti u  Mateřské školy, k úvodnímu stanovišti stezky, která začíná u Sokolovny areálu TJ Sokol Hořiněves, po té stačí sejít dolů po schodech a přejít chodník podél hřiště. Konec stezky, s posledním stanovištěm, je na kraji lesa u obnoveného ovocného sadu u nové zástavby.

Přijměte pozvání k zajímavé procházce lesem.

Pro více informací: www.horineves.cz, ou@horineves.cz, 724 186 825, 723 035 424

Zastaven­ s bylinnm patrem Foto VlaÄka Wildov

naučná stezka Hořiněves, autor foto. Vladislava Wildová

 

Hradecko - regionální produkt
Tento titulek v sobě skrývá zbrusu nový projekt Destinačního managementu Hradecko, který přichází na svět ve spolupráci s polským městem Svídnice. Cílem projektu je vytvoření sítě výrobců a producentů, kteří své výrobky realizují na území turistické oblasti Hradecko, tedy bývalého okresu Hradec Králové. Jedná se o produkty, které jsou unikátní a originální nebo typické pro tuto oblast. Součástí plánů destinační společnosti je propagace těchto výrobků jak v České republice, tak i v Polsku, jejich zviditelnění pomocí značky, tištěného katalogu, webu a sociálních sítí. Výrobci nebo producenti, kteří by měli o značku Hradecko – regionální produkt zájem, se na nás mohou obrátit emailem na info@hradecko.eu.
 
Reg produkt
 

1

 
Den rodiny- skvělá zábavná akce pro malé i velké, která proběhla v neděli 13.5.2018 - je sice za námi, ale připomenout si ho můžeme alespoň krátkým videem...
den-rodiny-hradec-kralove-300x194

... a víte co? Pojďmě to brát zároveň jako pozvánku na příští ročník! :-)

Těšíme se na vás!

Nový prohlídkový program na Bílé věži v Hradci Králové
logo Bílá věž
Bílá věž vstoupila již do čtvrté sezóny od svého znovuotevření, které tradičně zahájí novým prohlídkovým programem.

Stejně jako mnoho dalších míst v republice se i věž v letošním roce věnuje 100. výročí založení Československa. Díky interaktivnímu programu instalovanému ve třech patrech Bílé věže mohou návštěvníci zavítat do  nejvýznamnější éry novodobé historie Hradce Králové. Interaktivní prohlídka připomíná historické souvislosti fenoménu zvaného „Salon republiky“, a to nejen klíčovými postavami, které byly jeho nedílnou součástí, ale také díky archivním filmovým záběrům města 20. a 30. let minulého století.

Tak jako ostatní prohlídkové programy, i tento je vhodný pro všechny věkové kategorie. Svým tématem je přínosný i pro školní skupiny.

Nový program s názvem Salon republiky rozšíří nabídku stávajících programů Město Hradec Králové a Historie Bílé věže, které budou střídány v pravidelném intervalu. Přesné informace o jejich nasazení v daných dnech získají návštěvníci na webových stránkách věže.

Stále zůstává v nabídce možnost navštívit věž večer při tzv. nočních prohlídkách. Ty se konají zpravidla první sobotu v měsíci. V předprodeji jsou i vstupenky na již tradiční Zvonění na zvon Augustin či Svítání, kdy několikrát do roka mohou návštěvníci posnídat na ochozu věže při východu slunce.

Na Svítání i Zvonění je třeba zakoupit vstupenku v předprodeji v systému HKpoint.

Otevírací doba Bílé věže je každý den 9:00 – 18:00 hod., poslední vstup do věže je možný hodinu před zavírací dobou. Aktuální informace o programech, termíny Svítání na Bílé věži a Zvonění na zvon Augustin naleznete na www.bilavez.cz, www.hkinfo.cz  nebo na Facebooku.

Poznejte Salon republiky

V tomto roce uplyne 100 let od založení samostatného Československého státu. Město Hradec Králové si tento významný mezník v historii připomene v souvislosti se Salonem republiky. V tomto období totiž vzniká v Hradci ojedinělý „projekt“, který město proslaví až do dnešních dnů. Je jím naprosto výjimečný, ale přesně promyšlený urbanistický rozmach, jehož výsledkem je unikátní architektonické řešení města, které i po 100 letech vyhovuje životnímu stylu jeho obyvatel a odpovídá nárokům dnešní doby. Architektonické novinky doplnil nejen životní styl obyvatel Hradce Králové, ale i vynikající občanská vybavenost a „Salon republiky“ byl na světě. Nejvýznamnějšími osobnostmi Salonu republiky byli světoznámí architekti Jan Kotěra a Josef Gočár, ale za vybudováním nového města stála i další jména, jako jsou: Oldřich Liska, František Sander, Osvald Polívka, Václav Rejchl, Bohumil Sláma nebo Otakar Novotný.
Destinační management Hradecko, který koordinuje cestovní ruch na Hradecku, si pro návštěvníky a turisty připravil v rámci tohoto výročí několik novinek. Těmi jsou např. Komentovaná prohlídka Salonem republiky, která vás provede po těch nejvýznamnějších objektech, které v daném období vznikaly. Noční putování s překvapením – zažijete Hradec Králové v měsíčním svitu a navíc se podíváte do míst, která běžně návštěvníkům otevřená nejsou.  V informačních centrech budou připraveny pracovní sešity pro ty návštěvníky, kteří objevují památky raději individuálně, po své vlastní ose. Podle doporučení z pracovního listu poznáte to nejdůležitější ze Salonu republiky a spojením bodů na mapě se vám zobrazí písmeno G -symbol Hradce Králové – Gradec.
K výročí vyhlášení samostatného Československého státu budou připraveny i další akce a projekty, které jsou podporovány Statutárním městem Hradec Králové. Jen připomenutí některých z nich: na podzim 2018 vydání publikace s tématem první republiky, slavnostní akt připomínající den vzniku samostatného Čs. státu, který proběhne 28. října 2018 na Masarykově náměstí s bohatým kulturním programem. V předvečer oslav, 27. října 2018, uvede Filharmonie Hradec Králové pro občany města slavnostní koncert Smetanovy Mé vlasti.  Výročí vzniku republiky bude vzpomínáno po celý rok při významných společenských a kulturních akcích, festivalech, setkáních…
Věříme, že vás naše nabídka zaujala a že přijmete pozvání poznat Salon republiky - Hradec Králové na vlastní oči.
 
000025hdr

Nový materiál pro cyklisty

V nabídce turistických informačních center naleznete od dubna 2018 nový zajímavý materiál o Hradci Králové, ve kterém najdou zalíbení hlavně milovníci cykloturistiky. Ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové vydává Destinační management Hradecko cyklomapy Hradce Králové a Hradecka, které jsou doplněny o praktické informace pro cyklisty. 

_4SC8371

SeniorPas Královehradeckého kraje

Senior pasy jsou projekt, který přináší lidem nad 55 let jednotný systém slev. Slevy jsou z různých oblastí jako je například cestování, wellness, ubytování, muzea, galerie, lázeňství, zdravotnictví a mnoho dalšího. Zapojení a registrace do projektu SeniorPas je zdarma

Celý katalog ke stažení zde.
 
senior pasy

 Instagram Hradecko

 
Dobrý den všem, vytvořili jsme pro vás instagram #visithradecko (oficiální instagram Hradecka), kde s námi můžete sdílet vaše zážitky z této krásné oblasti. Takže sdílejte, tagujte a posílejte fotky do directu. Děkujeme všem.🙂😊
https://www.instagram.com/visithradecko/
IMG_0942

 

Naučná stezka farmacie

Naučná stezka farmacie se nachází v Zahradě léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové (mapa).

Stezka má 13 zastavení, z nichž úvodní se týká farmaceutického školství a poslední je věnováno donátorovi – firmě Teva, bez jejíž pomoci by pravděpodobně vůbec nevznikla. 11 ostatních zastavení zájemce seznamuje s jednotlivými vědními oblastmi farmacie. Vzhledem k tomu, že veškeré léčení má v podstatě svůj začátek v přírodě a v přírodních produktech – nejčastěji v léčivých rostlinách – má umístění tohoto naučného cyklu právě na botanické zahradě své hluboké opodstatnění. Je zde ukázáno, které rostliny jsou stále významné, které poskytly své obsahové látky chemikům pro další úpravy účinných substancí, jaké přírodní produkty jsou nezbytné pro tvorbu jednotlivých lékových forem a pozorný „pochůzkář“ zde může získat spoustu dalších znalostí a souvislostí. Speciální tabule je věnována i tropickým léčivým rostlinám a je umístěna tam, kam patří – do našeho sbírkového skleníku, kde tyto speciální léčivé rostliny či koření můžete také najít a prohlédnout si ho.

Zkrátka, návštěvníci Zahrady léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK zde mohou nejen relaxovat v příjemných zákoutích, ale mohou se i poučit, mohou poučit své děti, zkrátka strávit zde část své odpolední procházky a ještě se něco dozvědět.

BBB_6159

 

Nová hledačka Questing

Věnným městem s hradeckým questem
Udělejte si s rodinou nebo i sami příjemnou dvouhodinovou procházku po městě. Hledačka, jejíž tištěnou podobu naleznete v Infocentru  a v obou turistických informačních centrech na Velkém náměstí a na hlavním nádraží ČD, vás provede po zajímavostech města, splníte úkoly a když budete odpovídat správně, tak se dostanete až k pokladu.  Hodně štěstí!
Více na www.ic-hk.czwww.hk.info
a obecné informace o questingu na www.questing.cz.
Legenda ke stažení zde.
 
Komentovaná poznávací prohlídka města
Hradcem Králové křížem krážem
Zpestřete si prohlídku města s průvodcem plněním úkolů z historie a  geografie. Prohlídka se koná při rezervaci minimálně pro 5 osob a 3 dny před požadovaným termínem. Objednat si tuto prohlídku můžete na mailové adrese: icko@ic-hk.cz 
20562626_1859662200710900_1576135421_n
 • Termíny farmářských trhů 2017
17458259_510699309105062_8792277230563771477_n
 • Nasedat! Turistický vláček brzy vyjede
 
Po zimní přestávce se 15. dubna 2017 do ulic opět vrátí turistický silniční vláček dopravního podniku. Za svoji nedlouhou historii už přepravil okolo dvaceti tisíc pasažérů. Více
 • Výstava betlémů
plakát sklo
 • Naivní divadlo Liberec přiveze do Draku insenaci Velbloud, ryba a slepice aneb Námořnická historie

Z důvodu zranění v řadách hereckého souboru dochází v pondělí 27. března v 17.00 k programové změně. Naivního divadlo Liberec zahraje v Divadle Drak místo plánované inscenace Komáři se ženili aneb ze života obtížného hmyzu náhradní titul Velbloud, ryba, slepice aneb Námořnická historie.

Velbloud_ryba_slepice

Velbloud_ryba_slepice_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • OZNÁMENÍ - NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ
Nábřeží řemeslníků, 20. 5. 2017 bylo pořadatelem pro letošní rok ZRUŠENO!
 • Výtvarné jaro
e 2017 pozvanka web
 • Velikonoce na zámku Hrádek u Nechanic
 
Velikonoce Hradek
 • Den otevřených dveří - Park Golf Hradec Králové

Rádi bychom Vás pozvali na Den otevřených dveří v Park Golf Clubu Hradec Králové.

Koná se dne 29.4.2017 od 10:00 do 17:00 hodin

Park Golf bude k dispozici ZDARMA všem zájemcům o tento sport. Přijďte se pobavit, zahrát si a vyzkoušet něco nového. Naši zkušení trenéři Vám pomohou poznat tento sport a naučí Vás základy golfu. 

Při této příležitosti se bude také konat nábor dětí do klubu. Proto pokud máte doma malého sportovce, nebo se jen chcete dozvědět více informací, přijďte se s naším klubem seznámit.

Současně budete mít možnost vyzkoušet si hole a vybavení. V rámci soutěže je možnost získat zajímavé ceny spolu se základním golfovým kurzem v našem klubu.

Hřiště se nachází na adrese Roudničská 730, Hradec Králové, MHD: 16 – zastávka Park Golf.

golf


 • Velikonoční jarmark - Hořiněves
horineves_jarmark_velikonoce
 • Velká vizita - slavnostní zahájení výstavy - Muzeum východních Čech v Hradci Králové
pozvnka.cdr
 • Pozvánky do Knihovny města Hradec Králové
Knihovna1
 
Knihovna 2
 
Knihovna 3
 
Knihovna 4
 • Divadlo Drak - Včelí dům
vcelidum1
 • Jak získat zaměstnance na půl roku zdarma?

 Jak získat stážisty s finanční podporou EU?

Rádi byste získali nové pracovníky až na půl roku zdarma? Přijďte na náš praktický seminář, který se bude konat ve čtvrtek 23. března 2017 (09:00 – 12:00) v Centru celoživotního vzdělávání, na adrese Wonkova 1262/1a, Hradec Králové. Seminář je určen všem zaměstnavatelům z Královéhradeckého kraje, zejména zástupcům nevládních neziskových organizací, firem a podniků a pracovníkům veřejné správy. Vstup je zdarma.

Seminář bude prakticky zaměřen na představení projektů Fondu dalšího vzdělávání Cesta pro mladé a Vzdělávání praxí a Evropské dobrovolné služby z projektu Erasmus+. 

Projekt „Cesta pro mladé“ podporuje studenty a firmy pomocí stáží. „Vzdělávání praxí“ je příležitost nezávazně si vyzkoušet potencionálního zaměstnance prostřednictvím dotované stáže. A „Evropská dobrovolná služba“ vám umožňuje získat dobrovolníky z různých koutů Evropy.

Podrobný program a registraci najdete na www.europe-direct.cz/hradec-kralove.

Více informací podá: Petra Landsmannová na emailu ed@knihovnahk.cz • Pozvánky do Knihovny města Hradce Králové
kmhk_francouzskyvecer
kmhk_alpskywelness
kmhk_kosmonautika
kmhk_durer
 
 • Night Run 2017

Rozsvítíme během celé město - 4.ročník

NN NIGHT RUN HRADEC KRÁLOVÉ je tradiční sportovní běžeckou událostí v Hradci Králové. 
Pod záštitami Statutárního města Hradce Králové a europoslance Tomáše Zdechovského.

Běžecký závod na 10 km a na 5 km, který se uskuteční v centru Hradce Králové a v jeho okolí.
Trasa bude vedena jak centrem tak podél Labe. Mapa je zde. Dětské závody INNOGY KIDS CUP.

Datum

29.4.2017

Místo

Velké náměstí v Hradci Králové

Start

20:30 a 20:40

Cíl

22:20

Místo prezentace

Velké náměstí


Program akce:

SOBOTA 29.4.2017 - Velké náměstí

15:00 - 17:45 Registrace dětských závodníků INNOGY KIDS CUP
15:00 - 18:45 Registrace dětských závodníků BOSCH FAMILY RUN
15:00 - 19:30 Registrace a prezentace AVON BĚH 
15:00 - 19:30 Registrace a prezentace NN NIGHT RUN 
18:15 - 18:15 Otevření ÚSCHOVNY 
18:15 - 18:45 Dětské závody INNOGY KIDS CUP
18:45 - 19:00 Vyhlášení dětských závodů 
19:15 - 19:15 Start BOSCH FAMILY RUN 
20:15 - 20:30 Řazení běžců na start Avon běh 
20:25 - 20:27 Rozprava k závodu Avon běh
20:30 - 20:35 Start 5 km AVON BĚH 
20:35 - 20:45 Řazení běžců na start NN Night Run
20:35 - 20:37 Rozprava k závodu NN Night Run
20:40 - 20:45 Start 10 km NN NIGHT RUN 
21:55 - 22:10 Vyhlášení
22:10 - 22:15 Uzavření ÚSCHOVNY
22:15 - 22:20 Konec

NN NIGHT RUN Hradec Králové


 • 10. veřejný běžecký trénink - "Schody na Bílou věž"

Zdravím Vás všechny, tentokrát jsem pro vás připravil ojedinělý trénink. Budeme opakovaně vybíhat či vycházet schody na naši krásnou hradeckou Bílou věž! Věřte mi, že i chůze nahoru Vám dá opravdu zabrat. Akce není určena jen pro běžce, ale pro všechny, kteří rádi sportují nebo jakkoli pečují o svou kondici. Nutno zmínit, že se nejedná v žádném případě o závod! Každý účastník si sám zvolí své tempo, intenzitu či přestávky podle svého uvážení. Schody jsou na některých místech velmi úzké, proto budeme věž nabíhat po jednom účastníkovi s drobnými časovým odstupy. Sraz všech zájemců bude v pondělí 20. 3. 2017 před 17. hodinou bezprostředně před vstupem na Bílou věž. Vstupné je stejná jako běžná cena, jen s tím rozdílem, že si dáš pořádně do těla, poznáš skvělou partu a uvidíš podvečerní Hradec Králové. Cena za osobu je tedy 60 Kč. Těším se na Vás! Saki Martin, trenér.

ORGANIZACE:

1) SRAZ: sraz všech zájemců bude do 17.hod. bezprostředně před vstupem na věž.

Pro ty, kteří se chtějí společně rozklusat, rozcvičit budu od 16.30 hod. tak budu v Jiráskových sadech dělat důkladné rozcvičení! 

2) CENA: budu od všech namístě vybírat 60,- a koupím hromadně vstupné.

3) ZAHŘÁTÍ: z časových důvodů nebude probíhat společná rozcvička, zahřátí a dynamický strečink, proto SI KAŽDÝ ÚČASTNÍK SÁM ZA SEBE ZODPOVÍDÁ V JAKÉM STAVU A PŘIPRAVENOSTI SE AKCE ZÚČASTNÍ ! 

4) UVOLNĚNÍ:po skončení akce pro zájemce povedu výklus a sadu cvičení statického strečinku.

5) PODĚKOVÁNÍ: tímto chci poděkovat panu Miroslavu Francovi, jednateli Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti s.r.o.  za vstřícný přístup k mojí akci a povolení ji provést.

17191213_1467792136596367_4537781838792433423_n

 • Divadlo Drak - "Ostře sledované vlaky" - 9. 3. 2017, v 19:00 hodin
drak_vlaky
Ostre_sledovane_vlaky
 • Klicperovo divadlo zve...Richard III.
Divadlo_603
divadlo1_603
 • Pozvánky do Knihovny města Hradce Králové
kmhk_vejvoda
kmhk_mesto_703
kmhk_listovani
kmhk_potraviny
 • Jarní jarmark - Den otevřených dveří
Jarni_jarmark_2017_meil
 • Koncert v Artičoku
JB_articok_web-01
 • Víkend v Divadle Drak věnovaný babičkám a dědečkům

Divadlo Drak zve na bohatý víkendový program pro rodiny s dětmi

První březnový víkend 3. – 5. 3. 2017 bude v Divadle Drak a muzeu Labyrint věnován babičkám, dědečkům, vnoučatům a romantice starých hracích skříní.V pátek 3. 3. v 17.00 proběhne v Labyrintu vernisáž výstavy děl žáků ZUŠ Střezina a ZUŠ Třebechovice pod Orebem s názvem Babičky, dědečci a (ne)splněná přání. Výstava bude otevřena ve 2. patře Labyrintu Divadla Drak po celý víkend 4. a 5. 3. od 10.00 do 17.00.V sobotu 4. 3. od 16.00 zahraje soubor Divadla Drak trojici klasických pohádek, jak je zaznamenali Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a další. Inscenace A do třetice všeho… je určena divákům od 3 let. Pohádky O třech přadlenách, Otesánek, Obušku, hýbej se! - Tři pohádky, jak je vypráví starý orchestrion.Na neděli 5. 3. připravili lektoři divadla dílnu pro děti od čtyř do deseti let a jejich prarodiče Babička, děda a já. Divadelní dílna proběhne v Labyrintu Divadla Drak od 14.30. Děti a jejich prarodiče zde mohou zažít společné dobrodružství při vytváření kratičkého autorského představení z vašich vlastních zážitků a příběhů.  Rezervace a předprodej přes hkpoint.cz či na tel. +420 495 514 721.

www.draktheatre.cz

babicka • Pozvánky do Hotelu pod Zvičinou - březen 2017
HOT-TUB pod Zvičinou
VEGE-VAŘENÍ 2 pod Zvičinou
VEČEŘE S VRAŽDOU 2017
 • Beseda o připravované inscenaci
KD
KD1
 • Pozvánka do Knihovny města Hradce Králové
KMHK_audio_03
KMHK_drevohratky_03
KMHK_hrach_03
KMHK_Sýrie_03
 • Kráska a zvíře - Klicperovo divadlo
kraska
kraska1
 • Divadlo Drak - program březen 2017
DivadloDrak_brezen2017
 
 • Zabíjačka na Park Golfu!

V sobotu 25. 2. 2017 si pro Vás Tým Park Golfu připravil TRADIČNÍ ČESKOU ZABIJAČKU.
Můžete se těšit na dobroty, jako je prdelačka, tlačenka, jitrnice, škvarky a mnoho dalšího.
Pochutiny budou jak k přímé konzumaci, tak k odběru s sebou.

Sobota 25.2.
začátek v 11:00
Park Golf se promění na vesničku se zabijačkovými hody a trhy.

V sobotu se bude jednat o venkovní akci, kdy pro Vás budou připraveny pochutiny jak ke konzumaci, tak i k odnesení domů. Kompletní přehled pochutin připravených ke koupi či k přímé konzumaci.

V letošním roce bude navíc přímo z naší zabijačky vyrážet masopustní průvod místní Roudničky. Proto se můžete těšit i na krásné masky a spoustu zábavy v sobotu v dopoledních hodinách.

Stejně tak si ale budete moci na zabijačce pochutnat v restauraci, kde je připraveno speciální menu.

zabijacka_parkgolf

zabijacka_parkgolf1


 • Masopust na statku
MASOPUST 2017
 

Akcik pořádá Královéhradecký kraj ve spolupráci se Spolkem pro podporu tradic českého loutkářství při příležitosti Roku Východočeského loutkářství a na počest zapsání českého a slovenského loutkářství do seznamu UNESCO. 10. 3. 2017 od 9:30 hodin v KC Aldis v Hradci Králové v Eliščině sále.

_Infotour_2017

 


 • Listování s Lukášem Hejlíkem - KMHK
hejlík plakátB
 • Pozvánka do Knihovny města Hradce Králové
KMHK_Luter
KMHK_koncert
KMHK_pedig
KMHK_maly

Prohlídky Bílé věže s výkladem průvodce,  zařazujeme je již od března do naší nabídky.

První z nich je stanovena na 31. 3., od 17.00 hod.

Autor fotografie: Robert Průcha

Bila_vez.


 • Pozvánka na přednášku NEJNOVĚJŠÍ ARCHEOLOGICKÝ VÝZKUM V JERUZALÉMĚ

        21.února 2017 ve vestibulu Třebechovického muzea betlémů

YUVAL GADOT

 

 • Knihovna města Hradce Králové - únorové pozvánky
KMHK_mesto
KMHK_21
KMHK_broze
KMHK_seniori
 • Pozvánka do Artičoku
articok_sveceny
articok_kuba
 • Beseda o představení KATI
Kati
kati1
 
 • Divadlo Jesličky - únor 2017
Jeslicky_unor
 • Muzikantův diář - ZUŠ Střezina - únor 2017
muzikant_unor
 • Umění a život pravěkých lovců
archeopark
 • Pozvánka do Knihovny města Hradce Králové - únor 2017
KMHK_mandaly
KMHK_usmivani
 • Zimní Greenway Mrlina - pěšky, na lyžích, na kolech...
zimni_grrenway
 • Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi poprvé v Hradci Králové
 
ekotopfilm
 • IV. reprezentační ples hotelu Nové Adalbertinum
Ples-NA-2017-plakát_DF
 • Hotel pod Zvičinou - Vege-vaření (nejen)pro vegetariány
Engelen_plak_vege_3
 • Jazzklub Satchmo - program únor 2017
satchmo
 • Pozvánka na pěvecký workshop
zpěv
 • Pozvánka do Muzea východních Čech v Hradci Králové
pozvanka-fosilie-michala-potucka-vernisaz-mvc-260117
 • "Hot Tubs" víkendy v Hotelu pod Zvičinou
pla_Hot-Tubs_4
 • Pozvánka na únorové akce od Knihovny města Hradce Králové
KMHK_mesto_unor
KMHK_seniori_unor

Dozvuky války 1866 ve společnosti, její technologické, hospodářské a sociální důsledky pro celou habsburskou monarchii Vám před ukončením výstavy přiblíží kurátor Mgr. Josef Šrámek.

pozvanka-ohlasy-valky-1866-posledni-prohlidka-mvc

 


 • Pozvánka do Jičína - Divadlo Bolka Polívky MALÉhRY uvádí autorské divadelní představení "NEBE"
NEBE?  Dámská jízda. Chlapi pozor, jedu je dost! První autorská komedie divadla MALÉhRY. Představení inspirované vyprávěním a skutečnými příběhy žen kolem nás. V příběhu učitelky, herečky a kadeřnice dochází ke konfliktům díky odlišnému vidění světa a postojům k mužům. Děj se odehrává tam, kde se ocitáme po smrti. Přemýšleli jste někdy o sebevraždě? Co se stane, když se to stane? A stojí za to aby se to stalo? Možná se nestane vůbec nic.... Hrají: Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská, J. Barin Tichý. http://www.kzmj.cz/nebe-predplatne-a/
nebe1
 • Loutkové divadlo Smiřice - Míček Flíček
smirice_loutkovapohadka

Srdečně Vás zveme na přednášku O BETLÉMECH, PŘEDEVŠÍM O TĚCH KRÁLICKÝCH kurátorky a etnografky Mgr. Martiny Vlčkové. V českém prostředí byl postaven první betlém v podobě vysokých dřevěných figur kolem roku 1560 v jezuitském kostele sv. Klimenta v Praze. Po zákazu císaře Josefa II.

se zvyk přesunul z kostelů do domácností, velikost figur se výrazně zmenšila a vzhledem k vzrůstající oblibě stavění betlémů se začaly vytvářet betlémářské oblasti se značnou produkcí figurek. Jednou z těchto oblastí bylo i Králicko. Součástí přednášky bude i prohlídka výstavy Králické betlémy minulosti a dneška.

 Přednáška se uskuteční 18. ledna 2017 od 18.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. Vstup zdarma.

pozvanka-o-betlemech-prednaska-mvc

  • Knihovna města Hradce Králové - pozvánky z lednového programu
KMHK_leden3_1
KMHK_leden3_2
KMHK_leden3_3
 • Běžecké trasy na Park Golfu!
Díky sněhové nadílce v Hradci Králové, která by měla vydržet neobvykle dlouho získalo naše město své běžecké okruhy. Členové golfového klubu, kteří vyměnili hole za hůlky a lyže k tomu využili ideální podmínky golfového hřiště Park Golf. Na adrese Roudničská 730, Hradec Králové tak najdete připravenou stopu pro klasické běžcké lyžování, která je volně přístupná. Celý okruh měří 2,77 km a zahrnuje i stoupání a sjezdy.
Užívat si tak můžete pohyb i v zimě stejně jako ostatní sportovci z Hradce Králové a nemusíte ani opustit město. Ideální podmínky navíc doplňuje místní restaurace, která je přímo u startu a cíle okruhu. Zde si můžete po výkonu zaslouženě dopřát vyhlášenou kulajdu, nebo něco jiného na zhřátí.
 
parkgolf_bezky1
parkgolf_bezky2
 • Hotel pod Zvičinou - přehled akcí na rok 2017
kalendář akcí Pod Zvičinou
 • Komentovaná prohlídka výstavy Ve stínu války
pozvanka-ve-stinu-valky-komentovana-prohlidka
 • Pozvánka do kavárny a galerie Artičok
program_KURZY_1-01
kurzy_2.010
milon.001_2
 • Pozvánky do Knihovny města Hradce Králové
KMHK_student
KMHK_Czeslaw
KMHK_Portugalsko
KMHK_reformace
 • Plesová sezóna ve Smiřicích
plesy_smirice_web
 • Muzikantův diář -  ZUŠ Střezina - leden 2017
muzikant_ZUS_leden
 • Zima jako v pravěku!
archeopark
 • Klicperovo divadlo
KD_vanoce
KD_vanoce1
KD_vanoce2
 • Strhující představení a show Pavla Kožíška - MAGICKÁ ESA!

  Pozvánka na zájezd na představení

  Termín:     10. 12. 2016 14:00 hodin

  Odjezd:      10. 12. 2016 11:00 hodin ze Světí

  Představení:   Magická esa

   Strhující show pro celou rodinu!

  Při velkých „copperfieldovských“ iluzích se vedle mistra světa ze Světového poháru bavičů, iluzionisty Pavla Kožíška představí v neočekávaných rolích přední české modelky. Těšit se můžete na čtyřmetrovou skluzavku času, která promění postavu dospělého člověka v malé dítě, záhadné čtení myšlenek divákům v publiku, nebezpečné prostoupení obřím ventilátorem, vystřelení kouzelnice z děla a na řadu dalších velkolepých iluzí plných perfektní zábavy!

  Účinkuje: Pavel Kožíšek, modelky Hana Mašlíková / Alena Prešnajderová a Martina Dvořáková, taneční skupiny Magic Girls a Electric Men. Jako hosté střídavě vystupují trapnomág Richard Nedvěd / kouzelník Aleš Březina / footbagová show 6-ti násobného mistra světa Jana Webera / imitátor Petr Jablonský / bublinová show Matěje Kodeše / imitátor Petr Martinák a další hosté jako alternace.

  Cena včetně vstupného a dopravy: 200,- Kč/osoba

  Přihlášky u Lucie Blehové tel.: 722 918 067 - omezený počet míst!

  magicka_esa

 • PF 2017
PF 2017 web
 • Klicperovo divadlo - pozvánka na besedu o připravované inscenaci Čtyřlístek
klicperac_pozvanka_ctyrlistek
 • Pozvánka do galerie a kavárny Artičok
HRADEC KRÁLOVÉ
VanocniTrh
 • Divadlo Jesličky - program prosinec 2016
jesle prosinec
 • Muzikantův diář - ZUŠ Střezina - prosinec 2016
diář prosinec I.
diář prosinecII.
 • Otevírací doba Turistického informačního centra a Muzea betlémů Třebechovice pod Orebem - prosinec 2016
prosinec 2017-page-001
 • Koncert PETRY JANŮ se skupinou AMSTERDAM

  Dáma s rockovou minulostí, muzikálovou noblesou, profesionální prvotřídností a neobyčejným hlasem se představí 7. prosince od 19.00 hodin ve Filharmonii Hradec Králové.

  Petra oprášila starší hity, které dlouho nezpívala. Nemohou chybět ani největší hity, ale také písně z nového repertoáru. Za doprovodu kapely Amsterdam zazpívá například Je mi líto, Jedeme dál, Není nám už sedmnáct, Moje malá premiéra, Říkej mi, Už nejsem volná či Pár slov.
Petra_Janu
 • Vánoce ve skanzenu
Vnoce 2016_Krnovice
 • Vánoce na zámku Hrádek u Nechanic
vánoce_hradek_nechanice
 • Roszvícení vánočního stromu v Třebechovicích pod Orebem
rozsvícení stromu 2016
 • Pozvánka do Státní vědecké knihovny Hradec Králové
PhDr.J.Jebavá-Kamil Lhoták
 • Pozvánka do divadla - Dobré divadlo
Dovolená po česku
Vybírejte z bohatého programu:
Komentované prohlídky divadla s herci, specializované prohlídky, prohlídky Studia Beseda, možnost navštívit Havlův dvoreček, besedy v Podkroví, Protřeno LIVE, koncert kapely MASTIX herců Klicperova divadla, autogramiáda a selfie point - vyfoťte se s hvězdou. 

Letošní novinkou je možnost navštívit zkoušku představení Čtyřlístek vedenou Davidem Drábkem a nakonec pro výherce soutěže půlnoční prohlídka divadla s Václavem Klimentem Klicperou!

noc divadel
 
 • Přehled akcí - KD Dvorana Smiřice - listopad a prosinec
prehled_smirice
 • Vánoční trhy ve Smiřicích
van_trhy
 • Vánoční koncert Smiřice
rybovka_koncert
 • Vánoční koncert Jaroslava Svěceného
sveceny
 • Vánoční trhy v Artičoku
VanocniTrh
 • Pozvánka do galeriea kavárny Artičok
HRADEC KRÁLOVÉ_articok
 • Putování za Ježíškem - vánočně laděný prohlídkový program pro rodiny s dětmi
jezisek2_putovani
 • Bílá věž vánoční
6-1-2017-bila-vez
 
 • Bílá věž vánoční - program prosinec 2016
bila_vez_vanoce
 • Pozvánky do kavárny a galerie Artičok
od_mozarta_k_muzikalum
panevni dno
 • Loutkové divadlo Smiřice - O pejskovi a kočičce
Pejsek_a_kočička A4-13.11.2016
 • Pozvánky do Třebechovic - "Josef a jeho pestrobarevný plášť" a "Kateřinský jarmark"
JOSEF A JEHO PESTROBAREVNÝ PLÁŠŤ 12.11.2016
Kateřina_plakát
 • Pozvánky na listopad 2016 - Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové
Pozvanka_VystavaSUPS_2016
Význam Arábie
Očima generací příběhy
PhDr.J.Jebavá-Kamil Lhoták
 • Program - Satchmo - listopad 2016
Nabídka koncertů v (jediném) hradeckém jazzklubu SATCHMO. Nabidka je tentokrát bohatá a zároveň pestrá!!! Hosté z Ostravy - klasické moderní jazzové trio  Jan Kavka trio, Two Towers - do swingu laděná kapela z Č.Buděovic, Otto Hejnic trio - super muzika z Prahy spojená ještě s křtěním CD, M.Brunner J.Šindler duo - není třeba nic dodávat. A nemůžu opomenout moji domovskou mladou kapelu Dragon' Brew, která bude hrát mimo jiné i skladby z nového a ryze autorského CD pod názvem "Brew".
 
jazz
 • Výstavy v Betlému Třebechovice pod Orebem
betlémy z Lichtenštejnska
Vánoce z perníku
 • Pozvánky do Třebechovic - divadlo i autorské čtení
SVĚT PODLE KLOBOUČKA
strašidlení_6 11 2016-page-001
Autorské čtení-Já nikdy nelžu-H Žižková-page-001
 • Program ZUŠ Střezina a Divadla Jesličky - listopad 2016
muzikantův diář listopad 2016
jesliky listopad 2016
 • Divadelní představení - Třebechovice pod Orebem
Limonádový svižný
TURECKÁ KAVÁRNA-page-001
 
 • Výstava - akryly a linoryty
výstava
 • Písničkáři na niti
Písničkáři na niti 52
 • Halloween v Artičoku
halloween
 • Kulturní akce - KS Dvorana - Smiřice
KD_dvorana
KD_dvorana1
KD_dvorana2
KD_Dvorana3
 • Vernisáž Marka Brodského s koncertem kapely Jananas

Brodského Veselé krchovy a černý humor kapely Jananas 

Jednou z podzimních akcí festivalu Na jednom břehu bude dlouho avizovaná vernisáž obrazů Marka Brodského spojená s koncertem kapely Jananas, vydávající v současné době u Supraphonu své druhé album To samo. V příjemném komorním prostředí Kavárny a Galerie Artičok se potká hřbitovní humor a poetická nadsázka.

Marka Brodského většina zná jako herce rolí nesmělých typů, syna slavného otce a někteří i jako dlouholetého člena kapely Nahoru po schodišti dolů band, kdy ztrémovaný publikem hrál na bicí občas dokonce za plentou. Jeho osobnost však přesně charakterizovaly autorské texty, díky kterým se kapela zviditelnila. Výtvarník, textař, animátor a bývalý filmový herec přiveze svoje Veselé krchovy, na nichž se uvelebují přítulné kočky, číhají psi, vyčkávají havrani, zjevují se dětské vláčky a řádí rozpustilí muzikanti. Černý humor, který nebolí. Brodského obrazy lze s trochou nadsázky chápat jako vítězství nad vidinou smrti, sarkasticko-ironický pohled na to, co, jak jejich autor říká, stejně každého jednou čeká.

Vernisáž obrazů zahájí koncertem kapela JANANAS. Hudební uskupení, které si nespletete. Skupina vedena charismatickou zpěvačkou a talentovanou textařkou Janou Infeldovou tak dlouho narušovala stereotypy folkového žánru, až tuto škatulku přerostla. Za svoji debutovou nahrávku získali v roce 2010 cenu Anděl v kategorii Folk a country, za členy folkové komunity se však nepovažují. Kapela hraje v sestavě kytarista Jan Vávra /původem z Hradce/, zpěvačka Jana Infedová, baskytarista Jaromír Fulnek a stálý host bubeník Jan Chalupa. Inteligentní texty a jemný podvratný humor je jejich hlavní devízou a také spřízněním s výtvarníkem Brodským, který je kdysi jako dramaturg hudebního klubu objevil a podporoval již od začátku jejich existence.

Srdečně zveme na setkání s Markem Brodským a kapelou Jananas v dušičkový pátek 4. listopadu 2016 v 19 hodin. Předprodej vstupenek na www.hkpoint.cz či přímo v Kavárně Artičok, Třída Karla IV. 493, Hradec Králové.

https://www.youtube.com/watch?v=cCnKiGfxSHI

vernisaz

vernisaz1

JANANAS_TO_SAMO_foto_David_Konecny

 • Koncert MonikyAbsolonové - 12. 10. 2016
absolona_Hradec
 • Park Golf úspěchy!
Golfová sezóna 2016? Pro hráče hradecké hráče sezóna snů.

Sezóna 2016 byla pro Park Golf Club Hradec Králové více, než úspěšná. Historická umístění získali hradečtí golfisté na všech frontách.
Mezi dospělými golfisty Park Golf Club Hradec Králové ovládl 1. ligu družstev. V ženské soutěži hradecké hráčky zvítězily a postoupily tak do České extraligy. To znamená mezi 12 nejlepších klubů v České republice. Muži sice podlehli ve finále 1. ligy golfistům Liberce a postup do extraligy jim těsně unikl, ale i tak se jedná o historický úspěch našich mužů.
V dětských kategoriích se také dařilo.  Děti do 16 let se probojovaly do celostátního finále, kde obsadily úžasné 6. místo. Současně se hradeckým dětem podařilo obhájit vítězství v Dětské Tour Severovýchod, která je hrána mezi kluby severních a východních Čech a severu Moravy. I tato obhajoba je výjimečným kouskem, který se podařil poprvé v historii klubu.
Pokud jde o individuální úspěchy, tak se v celostátním žebříčku České golfové federace umístilo celkem 16 hráčů z Park Golf Clubu Hradec Králové. Nejlepšího výsledku dosáhl Jan Bednařík, který obsadil 4. místo v kategorii do 16 let. 
Park Golf Clubu se daří rok od roku lépe a sportovní úspěchy našich hráčů zvláště v dětských kategoriích jsou velkým příslíbem pro roky příští. To vše vychází ze skvělé a dlouholeté práce celého trenérského týmu pod vedením profesionála Jaroslava Krejcara. Druhým aspektem je ohromná základna, která v klubu čítá téměř 100 pravidelně trénujících dětí.
Všem úspěšným hráčům gratulujeme a těšíme se na další sezóny kdy jistě o hradeckých golfistech hodně uslyšíme v celostátním měřítku.
golf
golf1
 • Stovka Podkrkonoší a vepřové hody v Hotelu pod Zvičinou
pla_hody_4
 • MICHAL PAVLÍČEK & ČOMBEBAND

ve čtvrtek 3. listopadu od 19.00 hodin,  ADALBERTINUM Hradec Králové (Velký sál).

Obdivovaný kytarový mág a skladatel svérázných hříček letos oslavil 60. narozeniny a jak jinak než hudbou! Michal Pavlíček k této příležitosti hodlá své vystoupení pojmout jako happening. Během hvězdného rockového večera zazní v různých úpravách jeho nejznámější skladby.

Držitel ceny Anděl, autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných balad, producent a mentor mladých hudebníků, to vše je Michal Pavlíček. Svůj osobitý rukopis zanechává nejen v sólové dráze, ale také v Pražském výběru, Stromboli, BSP či Big Heads.

1

2

 

 


 • Pozvánka do Třebechovic pod Orebem
Emilka
MRAVNOST - MARNOST-page-001
plakát Kolednice
 • Symposion 2016 - Třebechovice pod Orebem
Symposion 2016
 • Zdraví pro nemocné aneb každý krok je důležitý
14590373_1701490683506047_7932673937775930298_n
 
 
 
 • Divadlo Jesličky - říjen 2016
jeslicky1_rijen_2016
jesliky2_rijen_2016
 • Muzikantův diář - ZUŠ Střezina - říjen 2016
muzikantuv diář říjen2016
 • Košík pokročilého houbaře - pozvánka do muzea
pozvanka-prednaska-kosik-pokrocileho-houbare-2016-mvc
 • HRADECKÝ KOŠTÝŘ 2016
KOSTYR
 • Pozvánka na divadelní představení Biostory - Nový zámek Kostelec nad Orlicí
Barbora Seidlová a sestry Nikola Zbytovská a Daniela Zbytovská, představující divadlo MALÉhRY Brno.
Děj jejich představení Biostory je zasazen do prostředí fiktivního biokurzu, na kterém se scházejí tři ženy, aby společně absolvovaly koučingový kurz. První z nich je výživová poradkyně s dítětem na krku, starým manželem a posedlostí zdravou stravou. Druhá je psycholožka v letech, která je stále v područí své matky a třetí, která celou akci koučuje, je zubní hygienistka bez práce, která uvěřila muži, uvěřila jeho víře a šíří ji dál. Jak to celé dopadne se dozvíte v pátek 7. října od 20 hodin v Zrcadlovém sále. 

divadlo_Malehry


 • Dobré divadlo - "Zmrazovač"
Zmrazovač (2)
 • Jazz Club Satchmo uvádí
Satchmo květen internet
 • Svatováclavský koncert
4849[1]
 • Kunětické vinobraní
3
vinobrani_program
 • Francouzský večer plný šansonů
Plakát France
 • Ohlasy prusko-rakouské války - slavnostní zahájení výstavy - 22. 9. 2016. 17:00
ohlasy_valky_pozvanka_elektronicka
 • Food Festival - Kostelec nad Orlicí
food_festival
 • "Zaber Hradec!"

Zaber! Hradec září!

Třetí rok, desáté odpoledně, jedno město. Sousedská setkání Zaber Hradec napříč místy mají vždy jedno společné - udělat příjemné odpoledne uprostřed “Salónu republiky”, oživit veřejný prostor a nabídnout vítr v plachtách těm, co nechtějí jen pasivně sedět doma. V neděli 18. září se projekt Zaber Hradec! připojuje k celorepublikové výzvě Zažít město jinak, a mezi 14-18 hod. obsadí okolí Labské náplavky pod Pražským mostem.

Tradice akce je nyní už natolik prohloubená, že program celého nedělního odpoledne je jen nahrubo nastíněn - to hlavní, své, mají lidé podniknout sami. Vznikne tak platforma přímo uprostřed města - na nově vzniklé náplavce přímo pod Pražským mostem, která má posloužit jako prostor pro všelijaké nápady, letmá i plánovaná setkání, posezení přímo na ulici se šálkem kávy či jako inspirativní dílna pod širým nebem.

“Někde, kde je velký pohyb lidí, ale zároveň hezké prostředí pro příjemné posezení…” Tak nějak vždy začíná plánování každé akce Zaber Hradec. U dalšího sousedského setkání nazvaného “Zaber! Hradec září!” tomu nebylo jinak. Nakonec padla volba na nově opravenou náplavku přímo pod Pražským mostem - schody, podmostí i blízká řeka se dají pěkně skloubit dohromady, aby vznikl prostor pro blešák, podzimní dílnu grafického a vizuálního studia Upupaepop, šití praporků s Biem Central, posezení u lahodné kávy z Café Na kole, barvy tónů akordeónu či k promítání smyčky filmů My street films, tedy filmů z ulic po celé republice. To vše a ještě více, o čem nyní netušíme, se vměstná do nedělního odpoledne 18.9. od 14 do 18h.

A jaký to má vše smysl? Jednoduše chceme rozhýbat stojaté vody Hradce Králové. Rádi bychom, aby i ostatní lidé se více jen tak setkávali a poposedávali ve veřejném prostoru. Chybí nám ve městě přirozený a energický život, který známe z různých měst po světě. Hradec má obrovský potenciál - máme tu krásné dvě řeky, bezpočet parků, tajemných i romantických zákoutí, lesů, příjemných posezení i skvělého využití městské cyklistiky. Někomu to přijde jako samozřejmost, nám to přijde jako obrovská výhoda, se kterou se však leckdy nepracuje. Proto zabíráme i vyzýváme “Zaber Hradec!”. A dokonce se nám to i pomalu, ale jistě daří. Nevěříte, že to může fungovat? Tak se jděte projít pod Pražský most v neděli 18.9. mezi 14. a 18. h - třeba budete překvapeni!

 • Za posledním puchýřem 2016 - Lázně Bělohrad
puchyr2016
 • Pohádkové muzeum v Třebechovicích pod Orebem
Pohádkové muzeum

Vážení návštěvníci,

dovolujeme si Vás upozornit, že od září bude z provozních důvodů upravena otevírací doba Nového zámku.

Zámek bude otevřen denně kromě pondělí, ale od 10 do 17 hodin.

Také o říjnových víkendech bude otevřeno od 10 do 17 hodin.
V období od 1. do 9. září 2016 bude pokladna otevřena vždy pouze 15 minut před celou hodinou (prohlídkou).
Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

novy_zamek
 • Výstava kosteleckých výtvarníků a fotografů napříč generacemi
zamek plakat-salon_2016.indd
 • Swingový festival - zámek Kostelec nad Orlicí
A2 festival 2016_A4
 • Pivní slavnosti - Hotel pod Zvičinou
plakat4-maly
 • Prázdniny nekončí! Paddleboarding na Biřičce Vás bude bavit!

Pohodové období relaxu si můžete dopřát i v nejbližším okolí města! Na Biřičce přímo u restaurace Pavlína si vyzkoušíte v současnosti moderní vodní sport, paddleboarding. Potřebujete jen plavky a věříme, že při poklidné "chůzi po vodě" se i u nás přeladíte na dovolenkovou frekvenci. Naše SUP-paddleboardy si můžete zapůjčit i na jiné vodní plochy v blízkém i vzdáleném okolí.

20160608 (5)


 • Historické slavnosti na Hradě KOST
plakt historick slavnosti
 • Hradecký koštýř - 9. ročník slavností vína a burčáku
kot-A4
 • Vernisáž fotografií - Porciunkule Hostinné
porciunkule Hostinné.
 • Porciunkule slavnosti - Hostinné - www.porciunkule.cz
ih_porciunkule_2016_program
 • Nabídka kurzů - Artičok - září 2016
program_KURZY_9-01
Rádi bychom Labskou stezku i nadále rozvíjeli v souladu s Vašimi přáními a požadavky. Velmi si ceníme Vašeho zájmu o Labskou stezku a zajímá nás zpětná vazba od Vás. Využijte proto, prosím, možnosti sdělit nám Vaše zážitky i podněty k rozvoji prostřednictvím krátkého on-line dotazníku. Vyplníte-li i kontakt, zařadíme Vás do slosování o víkendový pobyt v zařízení Cyklisté vítáni, cyklodres s motivem Labské stezky a další ceny.
 
 
 • Festival chutí, vůní a řemesel
letak_A5_tisk_ok-page-001
letak_A5_tisk_ok-page-002
 
 • O vodníku Řešátkovi - pohádka - Dobré divadlo
O vodníku Řešátkovi_dobre_divadlo
 • Litomyšl - Klášterní zahrady - "Rozmarné léto"
Rozmarné léto_dobre_divadlo
 • 90´s explosion
90-s
 • Lucemburské slavnosti - Hrad Kost - 23. - 24. 7. 2016
Kost_lucemburske_slavnosti
 • Lazaret v Třebechovicích
trebechovice
 • Hrad řemeslníků
Hrad remeslniku
 • Klášterní zahrady Litomyšl - ZRUŠENÍ DIVADELNÍHO PŘEDSTAVENÍ!

Zrušení divadelního představení - Klášterní zahrady v Litomyšli


Divadelní představení O Krakonošovi a disidentech, které jsme připravili na sobotu 2.7. ve 21,30, je z technických důvodů zrušeno. Představení bude uvedeno v nejbližším náhradním termínu.

 

 • Big Band Dvorský - Hotel pod Zvičinou
zvicina
WAKE Park - se dvěma vleky a překážkami, kompletní zázemí s parkovištěm, plně vybavená půjčovna, bar, obchod s vybavením na wakeboarding a další vodní sporty. V areálu lze provozovat i další aktivity jako např. beach volejbal.

Otevírací doba:
 Po: ZAVŘENO
 Út-Pá: 14:00-18:30
 So: 10:00-20:00
 Ne: 10:00-18:30
 Více info o akci na https://www.facebook.com/events/228681440847155/
wake park
 

 • Königgrätz 1866 - 2016
koniggratz
muzeum
 • Choltické pivní slavnosti
festtour_Choltice
 • Pouťové oslavy - Orlické Záhoří
pout_zahori
 • Tipy odjinud....Rockfest
ROCKFEST

Tato největší tuzemská akce zaměřená na parkour a freerun bude opět po roce jedinečnou ukázkou přemetů, výmyků a řady dalších osobitých triků ve vzduchu i na zemi. V sobotu 25. června večer budou vyhlášeni vítězové v kategoriích Pro a v kategorii juniorů, v neděli pak festival pokračuje volným treninkem. Mezi loňskými účastníky nechyběli ani parkurová legenda Sascha Houser z Rakouska nebo jedna z největších osobností extrémních sportů v ČR Honza Kantůrek. Zajímaví hosté se samozřejmě očekávají i nyní. 

art

art2


 • Historické slavnosti na hradě KOST

Milí příznivci historie a památek, ve dnech 9.7. a 10.7. 2016 máte jedinečnou příležitost zhlédnout v prostorách gotického hradu Kost pravý středověk. Těšit se můžete na historické tance, které Vás svými rytmy vtáhnou nejen na české dvory, ale i do evropských center. Kromě tanců bude v prostorách hradních paláců připravena i ukázka šlechtického života v době gotické. Hlavní nádvoří ovládnou šermíři, kteří vám předvedou, jak se chystají do bitvy a jak vypadá vojenská morálka. Nad hlavami jim budou kroužit doboví kejklíři, kteří překonávají prostor nádvoří přecházením na lanech. Hradní kaple ožije pravou středověkou hudbou doprovázenou na nejrůznější hudební nástroje. Ukázka dravého ptactva bude připravena na hradním parkáně, kde se nejen přesvědčíte o jeho dokonalosti, ale budete i řádně poučeni o jeho kvalitách. V černé kuchyni se rázem ocitnete o 400 let zpět. Představí vám středověké recepty, zažijete ochutnávku netradičních jídel a při troše štěstí přiložíte v kuchyni i ruku k dílu.

Po celý den bude v areálu pod hradem trh s dobovými předměty. Můžete zde zakoupit sladké i slané pochutiny, šperky, a různé upomínkové předměty. Otevírací doba: 09:00 - 18:00 hodin.
Vstupné: 200 Kč plné, 100 Kč zlevněné.

_TR38290 (2)

historické slavnosti
historické slavnosti 1
 • Pozvánka na výstavu
pozvanka
 • Připomenutí 150. výročí Bitvy 1866 u Trutnova
bitva_trutnov
 • Galerie Artičok zve:
kosmetika-01
budoar
cajopate-01
soiree-articok
 • Nábřeží řemeslníků
Plakát
 • Königgrätz Metal Fest
2
 • Muzikantův diář - ZUŠ Střezina - červen 2016
diar cerven
 • Program - Divadlo Jesličky - Střezina
cerven
 • Východočeský výtvarný salón
pozvnka Salon 2016.cdr
 • Nábřeží řemeslníků

Živá zvířata, pohádky, tvůrčí dílny pro děti, regionální potraviny.

Máte jedinečnou příležitost drátovat, kovat na kovadlině, kroužit na hrnčířském kruhu, plést koše, tkát na stavu, paličkovat na herduli, malovat na hedvábí, střílet z luku a potěžkat si dravce. Můžete řezat do dřeva či zdobit perníky cukrovou polevou. Přijedou řemeslníci z Česka, Slovenska a Polska. Občerstvení zajištěno. Bohatý program doplní divadlo a hudba.

Město: Hradec Králové

Místo konání: Tylovo nábřeží, 25. 6. 2016, 10 - 18 hodin

Vstupné: dospělí 50 Kč, děti 30 Kč, držitelé Rodinných pasů 30 Kč
 
Nábřeží%20řemeslníků%20(4)
 • V Zooparku Stěžery mají novinku!

V pátek 27. 5. ráno nás velbloudice po 14ti měsíční březosti překvapila krásným mládětem. Je to holčička a má se čile k světu. K vidění je denně mezi 10 a 16 hodinou v areálu ZOOPARKu Stěžery.

velbloudice


V Olympijském parku Pardubice 2016 se nudit opravdu  nebudete!

Olympijský park Pardubice 2016 bude jedním z největších projektů novodobé historie města,od 5. do 21. srpna jím ožije plocha o rozloze 245 600 metrů čtverečních. Do sportovního programu parku se zapojilo na 80 místních i regionálních sportovních klubů. S hrací kartou budete mít jedinečnou možnost zapojit se aktivně zhruba do šesti desítek různých sportovních disciplín, a to jak těch olympijských, tak neolympijských. Srdcem dění bude park Na Špici, odkud se budou také přenášet živé přenosy z olympiády v Riu de Janeiru. Bohatý program budou hostit zároveň i Tyršovy sady, třída Míru, zámek, prostor Letního stadionu, nábřeží Labe a Chrudimky nebo koupaliště. Během 16 dní vám nabídneme také pestrý kulturní doprovodný program s koncerty, festivaly, workshopy, capoeirou či výstavami a stejně jako na letních hrách budou i v Pardubicích samozřejmostí slavnostní ceremoniály na úvod i závěr akce. Srpnovou dovolenou si proto plánujte do Pardubic, těšíme se na vás!

 

Více informací získáte na: www.olympijskeparky.czwww.pardubice.eu a facebooku: Olympijský park Pardubice 2016.

OP


 • Nechanická šlápota
Nechanice_slapota
 • "OpenDwoor" - ZUŠ Střezina
160510_open
 • Pozvánka Muzea východních Čech Hradec Králové - Mykologicko-botanická exkurze na Plachtě
exkurze-plachta-pozvanka-mvc
 • Pozvánka do Muzea východních Čech Hradec Králové na "Ptačí neděli"
ptaci-muzejni-nedele-2016
 • Autorský šansonový recitál - 6 na chodníku
27. 5. 19:00, Městská hudební síň Hradec Králové, www.6nachodniku.cz
na chodniku
 • Velikonoce ve skanzenu
velikonoce krnovice
 • Nábřeží umělců
program_nabrezi_umelcu
nabrezi_umelcu_workshopy_A5
 • Křídla imaginace - výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Střezina
160429_web_strezina
 • Divadlo Jesličky - program květen 2016
kvten_divadlo_Jesliky
kvten_divadlo_Jesliky1
 • Muzikantův diář - program hudebního oboru ZUŠ Střezina - květen 2016
diář květen
 
 • Pozvánka na výstavu
pozvanka-warum-petr-samek
 • "Poklad na Stříbrném rybníku"
plakat2__A3_2016
 • Otvírání turistické sezóny na Zvičeně
otvrn sezony final
 • Vítání jara v Podkrkonoší
vtn jara fin
 • DEN RODINY 2016 ...již brzy
web Den rodiny 2016
 • Přednáška PROTIPRUSKÝ VAL: PRUSKO-RAKOUSKÉ VÁLKY 1740–1866
Ve středu 27. dubna 2016 od 18 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.

Jakou roli hrály bastionové pevnosti v dějinách vojenství? Byly zbytečnou investicí anebo zabránily téměř na sto let vpádu nepřítele na území habsburské monarchie? 
Kořeny a průběh prusko-rakouského nepřátelství se zvláštním zřetelem k bastionovým pevnostem a pevnosti královéhradecké přednese Mgr. Josef Šrámek, Ph.D. z Muzea východních Čech v Hradci Králové.
pozvanka-mvc-protiprusky-val
 • Jarmark - Podorlický skanzen Krňovice
Jarmark 2016
 • 8.charitativní koncert v podání amerických hvězd

Pozvánka na 11. 5. 2016 do královéhradecké Filharmonie. Nevšední zážitek v podání
vynikajících amerických sólistů za doprovodu 30 člennéh Big Bandu.
Uslyšíte největší světové hity Stewieho Wondera, Duka Ellingtona, Micheala
Jacksona, Lionela Richieho a dalších hvězd světové hudební scény.
V rámci tohoto charitativního projektu vydražíme fotografii Jindřicha Oplta ze 
série Jazz World Photo a celý výtěžek z dražby věnujeme 4 leté holčičce Natálce
z Hradce Králové. Vybrané prostředky půjdou na její laserovou léčbu kůže.
Těšíme se na viděnou, začátek v 19:00 hodin.
 
background_483c282
8_jindrich_oplt_306c461
 
 • Vernisáž fotografií Jana Slavíčka
vernisaz-slafoto-NJB2016
 • Sedláčkův pochod - turistický pochod Jana Sedláčka krajinou památkové zóny 1866
Sedlackuv_pochod
 • Tajemná kaple - netradiční prohlídka ve Smiřicích
tajemna_kaple_smirice
 • Svátek matek v Třebechovicích pod Orebem
Den matek_Trebechovice
 • Divadelní představení - Škola malého stromu
Škola malého stromu_Trebechovice
 • Třebechovice pod Orebem - koncert Věry Martinové
Věra Martinová_Trebechovice
 • Šaty pro nevěstu v dobách minulých
vystava_svatba_Smirice
 • Vítání jara s Hradeckem ve Smiřících
Smirice_vitani_maje
 • Víkendový vagón v Hradci Králové
vagón
 • Přehled akcí - Smiřice - KD Dvorana
Smirice
 • Monitoring tisku - Hradecký deník - 5. 4. - 9. 4. 2016
5_4_bílá_vez
5_4_galerie
5_4_galerie1
5_4_ISSS
5_4_ISSS1
5_4_Lego
5_4_lego1
5_4_Skleněnka
5_4_Skleněnka2
6_4_dopravni_hriste
6_4_dopravni_hriste1
7_4_fotoklub
8_4_Arakain
8_4_Arakain1
8_4_Chlumec
8_4_šarmantni
9_4_cukrari
9_4_GPS
9_4_pomnik
9_4_pomnik1
 • FESTTOUR 2016 - Střelecký den na Kunětické hoře
4
 • FESTTOUR 2016
festing
 • Dubnová muzejní neděle "Za vodní žouželí"
za-vodni-zouzeli-muzejni-nedele-mvc
 • Turistické informační centrum na Chlumu
        Bude otevřeno o víkendech 21.-22. května a 28.-29. května.
        Od 1. června každý den kromě pondělí až do konce prázdnin!
     
         Chlum
 • Monitoring tisku - Hradecký deník - 29. 3. - 1.4.
29_3_sady_bos
29_3_Piletice
29_3_Piletice1
30_3_sluchadla
29_3_Thalie
29_3_Thalie1
30_3_centrum_postizeni
30_3_centrum_postizeni1
31_3_febiofest
31_3_muza
31_3_muza1
1_4_Majales
1_4_polstar
1_4_polstar1
 
 
 • Zámecké imaginárium
zameckeimaginarium2016
 • Program divadla Jesličky - duben 2016
duben_jeslicky_1
 • Kulturní program ZUŠ Střezina - duben 2016
duben_muzikantuv diar 2016-04
 
 
 • Monitoring tisku - Hradecký deník - 21. 3. - 24. 3. 2016
21_3_AC
21_3_bratři
21_3_bratři1
21_3_Evropa
21_3_Evropa1
21_3_Evropa2
21_3_Hradek
21_3_Zora
21_3_Zora1
21_3_Zora2
21_3_Zora3
21_3_Zora4
21_3_Zora5
22_3_smiřice
22_3_Smiřice1
22_3_statek
22_3_statek1
22_3_statek2
22_3_výtvarník
22_3_výtvarník1
22_3_železnice
22_3_železnice1
22_3_železnice2
22_3_železnice3
23_3_filharmonie
23_3_kola
23_3_kola1
23_3_pivovar
24_3_aquacentrum
24_3_betlem
24_3_betlem1
24_3_karneval
24_3_karneval1
24_3_karneval2
24_3_pěníček
24_3_pěníček1
24_3_vlaček
24_3_vláček1
24_3_vláček2
24_3_vláček3
 • Kadeti Jičín - čestná salva k připomenutí 150. výročí Bitvy 1866
kadeti-jicin
 • Otvírání pevnosti Josefov
josefov-2016
 
 • Kavárna Muzea VČ - série výstav - Karel Steiner Novotný
kavarna_muzeumVC
kavarana_muzeum1
kavarna_muzeum2
 • Koncert Robert Balzar Trio - areál zámku Kostelec nad Orlicí
BALZAR small
 • Kouzelný hrnec - loutková pohádka
HK - Kouzelný hrnec - DUBEN (1)
 • Velikonoce ve skanzenu
Plakt - Velikonoce2016
 • Monitoring tisku - Hradecký deník 14. 3. - 19. 3. 2016
14_3_Smirice
14_3_Smirice1
15_3_Smirice
16_3_CIAF
16_3_CIAF
16_3_Drak
16_3_Drak1
16_3_Galerie
16_3_recitál
16_3_recitál1
17_3_Hucak
17_3_Hucak1
17_3_pisnickari
17_3_pisnickari1
18_3_Cernigov
18_3_Cernigov1
18_3_Cernigov2
18_3_Cernigov3
18_3_Cernigov4
18_3_drak
18_3_drak1
18_3_Pena_dni
18_3_Pena_dni1
18_3_Pena_dni2
19_3_karneval
19_3_Primator
19_3_Primator1
19_3_Primator2
 • Night Run - noční běžecká série
NR_HK_2016_plakat
 • Koncert Musica Dolce Vita - Třebechovice pod Orebem
Trebechovice_koncert
 • Výstava obrazů - Muzeum Třebechovice pod Orebem
Trebechovice_muzeum
 • Monitoring tisku - Hradecký deník 7. 3. - 12. 3. 2016
7_3_AC
7_3_AC1
7_3_autobusy
7_3_autobusy1
8_3_CSA
8_3_vytvarnice
9_3_Buh
9_3_buh1
9_3_Cerveny_dvur
9_3_Cerveny_dvur1
9_3_HIPHOP
10_3_kino
10_3_kino
11_3_divadlo
11_3_divadlo1
11_3_hradecky_rok
12_3_infotour
12_3_infotour1
12_3_infotour2
12_3_nabrezi
12_3_stezka
 • Velikonoční jarmark - Květná neděle v Hořiněvsi
kvetna_nedele_Horineves
 • Víte jak poskytnout první pomoc?
FNHK_prvnipomoc
 • Víte jak pečovat o své ledviny? beseda s odborníky z FN Hradec Králové
ledviny
ledviny1
 • Monitoring tisku - Hradecký deník - 1. 3. - 5. 3. 2016
1_3_dobra_zprava
1_3_bila_vez
1_3_hlasujte
1_3_Infotour
1_3_muzeum
1_3_muzeum1
2_3_BioCentral
2_3_kiosky
2_3_Rozárka
3_3_Filharmonie
4_3_CIAF
5_3_parnicky
 • Konference - Válka 1866
konference_1866_Aldis
 • Monitoring tisku - Hradecký deník 22. 2. - 27. 2. 2016
22_02_restaurant_nadpis
22_02_restaurant
22_02_AC
22_02_knihovna
23-02_galerie
23_02_filharmonie
24_02_airshow
24_02_divadlo_úvod
24_02_divadlo
24_02_divadlo_foto
24_02_filharmonie
24_02_MHD
25_02_diashow
25_02_zprava
26_02_hajenka
26_02_vystava
27_02_cerveny_dvur
 • Monitoring tisku - Hradecký deník 15. 2. - 20. 2. 2016
15_02
15_02_ples1
 
16_02_karneval
15_02_festival
16_02_karneval
16_02_recitál
17_02_galerie
17_02_galerie1
17_02_galerie2
17_02_LaPelicula
17_02_výstava
19_02_knihovna
19_02_knihovna1
19_02_novoročenky
19_02_pomník_uvod
19_02_pomník
20_02_stezka
20_02_slavnost
20_02_veprove
 • "Dračí pohádka" - divadlo pro nejmenší v podání souboru Rolnička
HK-draci-pohadka-BREZEN
 • Divadelní představení "Koule"
HK-KOULE-BŘEZEN
 • Pozvánka na přednášku - počátky Královéhradecké pevnosti
Výstřižek
pocatky-kralovehradecke-pevnosti
 
 • Monitoring tisku - Hradecký deník - 8. 2. - 12. 2. 2016
8_2_Archeopark
8_2_Masopust_Piletice
9_2_Filharmonie
9_2_muzejni_kavarna
10_2_Aldis_vino
10_2_Masopust
10_2_pobocky_knihovna1
10_2_pobocky_knihovna2
11_2_herci_Pardubice
11_2_svatek_zamilovanych
12_2_stezka
 
 • Pozvánka Vietnam, Kambodža a další úžasné kouty Indočíny
Pozvánka Kambodža a Vietnam
 • Ples na zámku - VII. reprezentační ples města Chlumec nad Cidlinou
ples plakát
 • Velikonoce na Hrádku u Nechanic
velikonoce na Hrádku_2016
 • Monitoring tisku - Hradecký deník - 1. 2. - 5. 2. 2016
1_2_dila
3_2_Selska_jizba
4_2_taje_antika
4_2_Svaty_Valentyn
5_2_Drak

Poznejte Hradecko!

Odborná veřejnost
Užitečné odkazy
Zpravodaj Hradecka
Galerie

Výkonný výbor Hradecka

 

Základní informace, cíl a zaměření:

Výkonný výbor vznikl s cílem zaštítit partnerskou síť subjektů, které působí v cestovním ruchu na území Hradecka za účelem dosažení co nejlepší koordinace aktivit a rozvíjení spolupráce v cestovním ruchu na území TO Hradecko. Členové výkonného výboru se na svých jednáních vzájemně informují o dění v oblasti a spolupracují na aktivitách, produktech akcích, které jsou v TO Hradecko realizovány. Jednání jsou svolávána min 2x ročně nebo dle potřeby, komunikace probíhá i v rámci individuálních schůzek či emailem.

Výkonný výbor Hradecka je složen ze zástupců partnerské sítě, která vznikla v roce 2010. Jedná se o zástupce významných atraktivit v cestovním ruchu na území Hradecka, zástupce Statutárního města Hradec Králové, zástupce Královéhradeckého kraje, zástupce obcí a mikroregionů, které do území Hradecka spadají. Dle aktuálních potřeb jsou operativně zváni jako hosté zástupci subjektů mající vztah k Destinačnímu managementu Hradecko.

 

Strategické dokumenty

Soubory ke stažení 

Newsletter Královéhradeckého kraje  
 
 
 
 
 
 
 • Královéhradecký kraj
 • Statutární město Hradec Králové
 • Destinační společnosti v Královéhradeckém kraji      
  • Hradecko
  • Český ráj
  • Krkonoše
  • Podkrkonoší
  • Kladské pomezí
  • Orlické hory a Podorlicko
 • Agentura CzechTourism
 • Portál Kudy z nudy
Nepřehlédněte
Mediální partneři
Country rádio
hradeckralove.cz
Partneři
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.
Královéhradecký kraj
Statutární město Hradec Králové
KMHK
Orlické hory a Podorlicko
Webarchiv
Zámek Karlova Koruna c Chlumci nad Cidlinou
Archeopark Všestary
Smiřice
Obce památkové zóny 1866
Chlum
Národní památkový ústav
Mikroregion Nechanicko
Nechanice
Podorlický skanzen Krňovice
Revitalizace Kuks
Trutnov
Agentura Foreigners
Festivalpark HK
Cyklisté vítáni
Kudy z nudy
Kultura Hradec
© 2011  |  Turistické informační centrum  |  Gočárova 1225, 500 02 Hradec Králové  |  +420 495 534 485  |  icko@ic-hk.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.