Hradecko
… správný cíl Vaší cesty!
English
Hradecko
Nacházím se: Domovská stránka > Hradecko dětem

Hradecko dětem

Hradecko dětem - logo
 
 
Chcete vyrazit na výlet i s vašimi prťátky? Nevíte kam? Pomůžeme vám s výběrem!
Hradecko myslí na výletníky všech věkových kategorií, tedy i na ty nejmenší.
 
Přinášíme vám přehled turistických atraktivit, které v sobě ukrývají kromě různých zajímavostí i zázemí pro rodiny s dětmi. Už tedy nemusíte zdlouhavě přemýšlet, kde své dítě nakojíte, přebalíte nebo kde mu ohřejete oběd. Na Hradecku takových míst najdete spoustu... Zkrátka a dobře, bude tu o vás postaráno. Hradecko je totiž správný cíl vaší cesty!
 
 
přebalovací pult hrací koutek vnitřní hrací koutek venkovní mikrovlnná trouba jídelní židlička atraktivity pro děti venkovní atraktivity pro děti vnitřní restaurace hodná pro děti
 
 
Muzea jsou fajn, ale s dětmi? No jasně!
Muzeum východních Čech pořádá nejen řadu zajímavých výstav, součástí této skvostné secesní budovy je i Dětský ateliér. Tam se děti můžou seznámit s projektem Jak se dělá muzeum s podtitulem Herna – dílna – badatelna. Ateliér je tedy hernou pro nejmenší, dílnou pro větší děti a badatelnou pro mládež.
A když vám u toho hraní a bádání vyhládne, v muzejní kavárně vám něco dobrého do bříška určitě naservírují. Muzeum východních Čech zkrátka stojí za vidění, už třeba jen proto, že je to jediná národní kulturní památka v Hradci Králové.

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Čím jste chtěli jako děti být? Kosmonautem? Tanečnicí? Prezidentem? A co takhle hercem, režisérem, ...?
Labyrint divadla Drak je unikátním prostorem, který v sobě pojí uměleckou sféru se vzděláváním. Že labyrint znamená bludiště, to asi většina z vás ví. Co ale při takovém bloudění zažijete?
V Muzeu jsou v bludišti vitrín vystaveny loutky, které vznikly v dílnách Divadla Drak a vystupovaly v jeho slavných inscenacích. Cesta bludištěm vede do Dračí Laboratoře, originální multimediální herny s moderními trenažéry, které (nejen) dětským návštěvníkům umožní vyzkoušet si různé divadelní profese, stát se na okamžik scénografem, zvukařem, osvětlovačem, kostýmním výtvarníkem či loutkohercem.

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Kdo si hraje, nezlobí. To je známá věc!
Pojďte si pohrát do Informačního centra Obnovitelné zdroje, které vám k tomu nabízí spoustu podnětů. Pro děti jsou připraveny modely plachetnice, solárních autíček, větrné elektrárny a mnohé další. Počítačové hry prověří znalost energetických rostlin i strategické myšlení při stavbě hráze. Bez obav je můžete nechat vyvolat tornádo - informační centrum nabízí první fungující model větrného tornáda v České republice.
A ani vy, dospěláci, se tu nebudete nudit. Pro vás jsou tu připraveny historické vodní turbíny, otočný fotovoltaický panel i další pozoruhodnosti. V kinosále můžete zhlédnout tématický film na 12 m širokém plátně.
 
Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Někdy je zkrátka příliš teplo na procházky po městě nebo aktivity v uzavřených prostorech. Co tedy dělat v takovém případě? Skočit do vody!
Skočit například do jednoho ze tří plaveckých bazénů na koupališti Flošna. Vaše děti budou nadšené z tobogánů, brouzdálek, houpaček a dalších aktivit. A zatímco budou řádit, vy se klidně můžete natáhnout na lehátko a v ruce držet nějaký osvěžující drink. A když se náhodou na chvilku zatáhne, v areálu najdete i pestrou nabídku indoorových aktivit (bowling, squash, wellness atd.). Koupaliště Flošna je ideálním místem, kde se dá pohodlně strávit doslova celý den.
 
Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Chcete svá těla vystavit v plavkách, ale počasí tomu nepřeje? Nevěšte hlavu, máme pro vás řešení!
Královéhradecké Městské lázně – Aquacentrum jsou prostory nabízející řadu zajímavých aktivit. Vodní hrátky si můžete zpestřit jízdou na tobogánu, plaváním proti proudu či houpáním ve vlnobití, které je mimochodem oblíbenou atrakcí návštěvníků již od 30. let 20. století. Pro nejmenší plaváčky je vyhrazen dětský koutek se skákacím hradem a dalšími prvky a pro dospělé zas k dispozici řada příjemných doplňkových služeb.
 
Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Dáváte přednost přírodním koupalištím? Co takhle koupání v rybníku? Že je to vaše gusto?
Stříbrný rybník patří k největším rybníkům v okolí Hradce Králové. Kromě příjemného koupání můžete využít tobogán a samozřejmě půjčovnu loděk a šlapadel, což k rybníku neodmyslitelně patří. A tak trošku si díky tomu můžete zavzpomínat na vlastní dětství, kdy se koupaliště ještě nehemžila tobogány, protiproudy a nafukovacími atrakcemi. A vaše děti budou nadšené, vždyť, kdo by neměl rád šlapadla?
A pokud by se přece jen dostavila nuda, určitě se zabavíte v lanovém parku, kde se nacházejí lanové a outdoorové atrakce pro všechny věkové kategorie. Rekreační a kempový areál nabízí celou řadu adrenalinových aktivit.

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Ještě nemáte vody dost? Pak vyražte do Lodína.
Areál koupaliště a kempu nabízí skvělé vodní vyžití – tři bazény, tobogán, aquazorbing a další aktivity pro nadšené vodomily.

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Jak už název napovídá, jde o koupaliště uprostřed borovicového lesa, což mu propůjčuje jistou romantickou atmosféru. Slyšíte, jak ty bory šumí? 
Co se vybavenosti týče, nemá se toto koupaliště rozhodně za co stydět. Několik bazénů, tentokrát do kruhu tvarovaných, nabízí návštěvníkům parádní osvěžení. Nechybí tobogán, skluzavka ani hřiště.

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Půjdem spolu do Betléma, dudlaj, dudlaj, dudlaj dá! Že je to krapet z ruky? Pravda. Tak pojďme alespoň do Třebechovického muzea betlémů.
V nově zrekonstruované budově muzea je k vidění na více než 300 betlémů zhotovených z nejrůznějších materiálů a pocházejících z tradičních i netradičních betlémářských oblastí. Nejcennějším exemplářem je Proboštův mechanický betlém, který je jediným betlémem v České republice prohlášeným za národní kulturní památku.

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Vypněte na chvilku... televizi, mobil, počítač a vůbec všechny vymoženosti dnešní doby. A přeneste se na pár minut o nějaké to století zpět, do doby našich babiček a prababiček.
V Podorlickém skanzenu lidových staveb v Krňovicích vám rádi ukážou, jak se dřív žilo a hospodařilo. Že byste si to rádi vyzkoušeli? Tak se nenechte pobízet! Široká nabídka programů a aktivit pro veřejnost vás doslova vtáhne do historie. A když budete mít štěstí, třeba ochutnáte kousek poctivého chleba pečeného v historické peci. Mňam!

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Exotika nejsou jen vzdálené ostrovy uprostřed oceánu. Exotická jsou i zvířata v malém rodinném zooparku přímo za humny!
Papoušci všech barev, nosál, rys či mýval, k tomu pony, osel, koza, lamy... ještě vás něco napadá? No jasně, velbloud a zebra, to jsou ta pravá exotická zvířata! Nebudeme dále jmenovat, přijďte se raději podívat! V Zooparku ve Stěžerách je díky zvířatům schovaný doslova celý svět.

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Koho by nefascinoval pravěk? Kdo by někdy nezaváhal, jestli člověk opravdu pochází z opice? A jak že to bylo s tím dřívkem a ohněm?
Kdo nemá jasno, ať vyrazí do Archeoparku pravěku ve Všestarech. Tam vám to všechno vysvětlí.
A když budete chtít, stanete se při tematických dílnách sami na chvilku takovým lovcem mamutů a zažijete pravěk na vlastní kůži.

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Jak dopadla nejkrvavější bitva všech dob ve východních Čechách? Jak k ní vlastně došlo? A kdo že to proti sobě bojoval?
To a mnohem víc se dozvíte při návštěvě Památníku bitvy 1866 na Chlumu. Nejen že si projdete areál bojiště a omrknete ho z vršku vyhlídkové věže, fakta se dozvíte v Muzeu války, kde si i děti díky interaktivní prohlídce ujasní, kdo byl vítězem souboje modrých a bílých.

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

Pojďme si obléct pomyslnou krinolínu a přenesme se na chvilku do doby rytířů, princezen a knížat.
Zámkem vás s humorem provede hrabě Oktavián, po zámeckém parku zas víly, strašidla a skřítkové. Možná tu narazíte i na zámeckou svatbu, těch se tu pravidelně koná dost a dost. Na Karlově Koruně se zkrátka pořád něco děje, nudy se tedy opravdu nebojte!

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

A ze zámku rovnou do podzámčí. Jak vypadá poctivá roubenka, kde se Honza válel na peci? Jak chutná chleba z takové pece?
A co teprve zážitek v podobě pohádky za pecí nebo poctivého staročeského masopustu! Na Šrámkově statku zažijete ten správný folklor. A to nejen při folklorních slavnostech... Pořádné pivo vám natočí ve stylové hospůdce přímo v areálu, která vítá nejen cyklisty. Pak už to chce jen sluníčko a úsměv na rtech.

Oficiální webové stránky atraktivity ... ZDE

 

 

PUTOVÁNÍ POHÁDKOVÝM HRADCEM KRÁLOVÉ 

„V noci, když staré domy na Velkém náměstí usínají, vyskočí ze sklepa jednoho z nich malinká bytost. V ruce drží kamínek, kterým když ťukne o zem, začnou se dít věci... Málokdo ví, že v domech s pamětí věků žijí skřítci. Jsou hodní, veselí, starostliví a pečlivě svůj dům chrání před bubáky jako je zloba, závist, lež a pýcha. Vždycky jednou za rok se všichni skřítci a víly scházejí u katedrály sv. Ducha, aby si popovídali a poradili se, jak nejlépe svůj dům ochránit."
Pojďte i vy, děti a dospěláci, společně se podívat, kde jednotliví skřítkové a víly bydlí. Poznejte dlouholetou historii města a nakoukněte do starobylých uliček a zákoutí Hradce Králové.

 

Poznejte Hradecko!

Odborná veřejnost
Užitečné odkazy
Zpravodaj Hradecka
Galerie

Výkonný výbor Hradecka

 

Základní informace, cíl a zaměření:

Výkonný výbor vznikl s cílem zaštítit partnerskou síť subjektů, které působí v cestovním ruchu na území Hradecka za účelem dosažení co nejlepší koordinace aktivit a rozvíjení spolupráce v cestovním ruchu na území TO Hradecko. Členové výkonného výboru se na svých jednáních vzájemně informují o dění v oblasti a spolupracují na aktivitách, produktech akcích, které jsou v TO Hradecko realizovány. Jednání jsou svolávána min 2x ročně nebo dle potřeby, komunikace probíhá i v rámci individuálních schůzek či emailem.

Výkonný výbor Hradecka je složen ze zástupců partnerské sítě, která vznikla v roce 2010. Jedná se o zástupce významných atraktivit v cestovním ruchu na území Hradecka, zástupce Statutárního města Hradec Králové, zástupce Královéhradeckého kraje, zástupce obcí a mikroregionů, které do území Hradecka spadají. Dle aktuálních potřeb jsou operativně zváni jako hosté zástupci subjektů mající vztah k Destinačnímu managementu Hradecko.

 

Strategické dokumenty

Soubory ke stažení 

Newsletter Královéhradeckého kraje  
 
 
 
 
 
 
 • Královéhradecký kraj
 • Statutární město Hradec Králové
 • Destinační společnosti v Královéhradeckém kraji      
  • Hradecko
  • Český ráj
  • Krkonoše
  • Podkrkonoší
  • Kladské pomezí
  • Orlické hory a Podorlicko
 • Agentura CzechTourism
 • Portál Kudy z nudy
Nepřehlédněte
Mediální partneři
Country rádio
hradeckralove.cz
Partneři
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.
Královéhradecký kraj
Statutární město Hradec Králové
KMHK
Orlické hory a Podorlicko
Webarchiv
Zámek Karlova Koruna c Chlumci nad Cidlinou
Archeopark Všestary
Smiřice
Obce památkové zóny 1866
Chlum
Národní památkový ústav
Mikroregion Nechanicko
Nechanice
Podorlický skanzen Krňovice
Revitalizace Kuks
Trutnov
Agentura Foreigners
Festivalpark HK
Cyklisté vítáni
Kudy z nudy
Kultura Hradec
© 2011  |  Turistické informační centrum  |  Gočárova 1225, 500 02 Hradec Králové  |  +420 495 534 485  |  icko@ic-hk.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.