Hradecko
… správný cíl Vaší cesty!
English
Hradecko
Nacházím se: Domovská stránka > Navštivte... > Krňovice

Skanzen Krňovice

Krňovice
Ves Krňovice je okrajovou částí Třebechovic pod Orebem a ačkoliv je to obec nevelká, stojí určitě za návštěvu. V roce 2002 tu totiž začal vznikat projekt, jehož hlavním cílem bylo a je připomenutí lidové vesnické architektury se vším, co k ní náleží. Pod rukami členů Dřevozpracujícího družstva se zrodil Podorlický skanzen Krňovice, skanzen historických staveb a zemědělské usedlosti s dobovými expozicemi.
Aby byly stavby opravdu věrné, jsou postaveny z hmot pro tento kraj typických- ze dřeva, z opuky a z cihel. V areálu skanzenu je tak k vidění Polabský statek, stodola z Ledců, stodola z Klášterce nad Orlicí, ekocentrum či kočárovna. Rovněž můžete shlédnout špýchar ze Semechnic, mlýn z Bělče nad Orlicí, ovocnou školku starých odrůd a mnoho dalšího. Podorlický skanzen Krňovice je tedy plný tradiční vesnické architektury, a to včetně interiérového vybavení.
Atmosféru dokresluje nejedna expozice, jmenujme expozici pohonů od žentouru po elektromotory či expozici automobilismu z období kolem roku 1920. Za zmínku rovněž stojí objekt bývalé lednice u restaurace v Krňovicích, jež sloužila k celoročnímu uchovávání ledu.
 
Podorlický skanzen Krňovice láká své návštěvníky nejen samotnými stavbami, ale také pravidelnými akcemi. Vyzkoušet si tak můžete zpracování textilních surovin, práci s domácími zvířaty, výrobu mýdla a perličkových ozdob a samozřejmě mnohem víc. Buďte si jisti, že Vás atmosféra lidových tradic doslova pohltí.

PRAVIDELNÉ AKCE:

DEN ZEMĚ
Již tradiční oslava, při které návštěvníky čeká prezentace Ekocentra Orlice a další program pro dospělé a rodiny s dětmi.
JARMARK
Jarmark každoročně zahajuje novou sezónu v Podorlickém skanzenu v Krňovicích. Ke shlédnutí i zakoupení budou výrobky tradičních řemesel.
SETKÁNÍ S VETERÁNY
Setkání majitelů veteránů. Výstava historických motocyklů, automobilů a dalších strojů.
HOSPODAŘENÍ NA VSI
Připomenutí již zapomenutého způsobu hospodaření - s historickými stroji a nářadím.
STARÁ ŘEMESLA
Ukázky starých řemesel dříve běžných na venkově s možností vyzkoušení si některé práce.

                                                                                                                                                                                          (LP)
 
KONTAKT:http://www.krnovice.cz/
 
Krňovice 33
506 46 Třebechovice pod Orebem
tel: +420 495 591 633; +420 603 510 169
e-mail: ddhk@krnovice.cz
Krňovice 01 Krňovice 02 Krňovice 03 Krňovice 04 Krňovice 05 Krňovice 06 Krňovice 07 Krňovice 08 Krňovice 09 Krňovice 10 Krňovice 11 Krňovice 12 Krňovice 13 Krňovice 14 Krňovice 15 Krňovice 16 Krňovice 17 Krňovice 18 Krňovice 19 Krňovice 20 Krňovice 21 Krňovice 22 Krňovice 23 Krňovice 24
Stránky: 1 2 3 

Poznejte Hradecko!

Odborná veřejnost
Užitečné odkazy
Zpravodaj Hradecka
Galerie

Výkonný výbor Hradecka

 

Základní informace, cíl a zaměření:

Výkonný výbor vznikl s cílem zaštítit partnerskou síť subjektů, které působí v cestovním ruchu na území Hradecka za účelem dosažení co nejlepší koordinace aktivit a rozvíjení spolupráce v cestovním ruchu na území TO Hradecko. Členové výkonného výboru se na svých jednáních vzájemně informují o dění v oblasti a spolupracují na aktivitách, produktech akcích, které jsou v TO Hradecko realizovány. Jednání jsou svolávána min 2x ročně nebo dle potřeby, komunikace probíhá i v rámci individuálních schůzek či emailem.

Výkonný výbor Hradecka je složen ze zástupců partnerské sítě, která vznikla v roce 2010. Jedná se o zástupce významných atraktivit v cestovním ruchu na území Hradecka, zástupce Statutárního města Hradec Králové, zástupce Královéhradeckého kraje, zástupce obcí a mikroregionů, které do území Hradecka spadají. Dle aktuálních potřeb jsou operativně zváni jako hosté zástupci subjektů mající vztah k Destinačnímu managementu Hradecko.

 

Strategické dokumenty

Soubory ke stažení 

Newsletter Královéhradeckého kraje  
 
 
 
 
 
 
 • Královéhradecký kraj
 • Statutární město Hradec Králové
 • Destinační společnosti v Královéhradeckém kraji      
  • Hradecko
  • Český ráj
  • Krkonoše
  • Podkrkonoší
  • Kladské pomezí
  • Orlické hory a Podorlicko
 • Agentura CzechTourism
 • Portál Kudy z nudy
Nepřehlédněte
Mediální partneři
Country rádio
hradeckralove.cz
Partneři
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.
Královéhradecký kraj
Statutární město Hradec Králové
KMHK
Orlické hory a Podorlicko
Webarchiv
Zámek Karlova Koruna c Chlumci nad Cidlinou
Archeopark Všestary
Smiřice
Obce památkové zóny 1866
Chlum
Národní památkový ústav
Mikroregion Nechanicko
Nechanice
Podorlický skanzen Krňovice
Revitalizace Kuks
Trutnov
Agentura Foreigners
Festivalpark HK
Cyklisté vítáni
Kudy z nudy
Kultura Hradec
© 2011  |  Turistické informační centrum  |  Gočárova 1225, 500 02 Hradec Králové  |  +420 495 534 485  |  icko@ic-hk.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.