Hradecko - Srdce východních Čech
obrázek bez popisu

Regionální produkt Hradecko

Podporujeme regionální producenty!

Poctivá práce, důraz na kvalitu a původ a především nadšení a láska k tomu, co dělají. To je to, co dělá regionální producenty výjimečnými.

Certifikát Regionální produkt Hradecko ve svých šikovných rukou drží přes dvě desítky producentů.

V podmínkách pro jeho získání je kladen důraz na:

  • místní výrobu
  • výrobu přátelskou k životnímu prostředí
  • tradice
  • podíl ruční/řemeslné/duševní práce
  • sociální aspekt

 

Díky regionálním producentům máte možnost poznávat Hradecko všemi smysly. Ruce můžete zaměstnat při výběru a výrobě květinových dekorací v ateliéru Alfonsie či plstěných doplňků Jolany Hlavové, oku jistě budou lahodit malované betlémy a kreppanenky Ateliéru Chaloupka, příjemnou vůni vám zajistí výrobky z mýdlárny Levandulový dům a kosmetika firmy Incormedica a o potěšení pro vaše chuťové pohárky se postarají všemožné dobroty – od masových bonbonů firmy Poctivý grund, přes kávu od Mlsouna či z pražírny Lamcafé, čokoládu Jordis a pivo Klenot až po levandulové sušenky od Nožičků a čerstvý křupavý chléb z Podorlického skanzenu Krňovice. Mimochodem, krajíc s poctivě zakrojeným kouskem lahodné Nivy z Dolního Přímu je velká dobrota.
Pokud se rádi věnujete kulinářskému umu, pak máte možnost připravit vajíčka z Kosiček na tisíc způsobů, delikátní rybí pochoutku v podobě Hradeckého kapra či sumečka ze Mžan nebo třeba něco sladkého s báječnými džemy a sirupy ať už od Marcely Novákové, Hradeckých delikates nebo třeba z Minicukrovaru Mžany.


Regionální produkt Hradecko je zkrátka srdeční záležitost!

Až přijedete, můžete přespat v Chlívku, na Půdě nebo v jiném stylovém pokoji Apartmánů U Novačky a při následném poznávání našeho regionu se zastavit ve Lhotě pod Libčany u Cvrčků na bezkonkurenční rakytníkovou zmrzlinu.

Oh, kdybychom tu nebyli doma, určitě bychom sem zajeli.

Soupis našich regionálních producentů spolu s kontakty najdete na
www.hradecko.eu/cs/regionalni-produkty

  • Kategorie udržitelný výlet