Hradecko - Srdce východních Čech
obrázek bez popisu

Turistické informační centrum Hradec Králové

V Turistickém informačním centru zajišťujeme kompletní informovanost občanů a návštěvníků města v oblasti kultury, sportu, dopravy, trávení volného času a nabízíme mnoho dalších aktivit. Klademe důraz na propojení informací s multimediálními technologiemi. Všechny veřejné prostory Infocentra jsou samozřejmě přístupné bezbariérově pro občany s omezenou mobilitou a maminky s kočárky.

V přízemním podlaží prodáváme jízdní doklady na MHD, včetně dobíjení městských karet. Zajišťujeme také předprodej vstupenek na kulturní akce v Hradci Králové a okolí. K dispozici je vám šest vnitřních a dva venkovní multimediální kiosky, kde naleznete všechny podstatné informace o Hradci Králové. Samozřejmostí je u nás pokrytí wi-fi připojením zdarma. Dvě velkoplošné obrazovky vám přinášejí aktuality z Královéhradecka. Dominantou Infocentra je velká multimediální koule, kterou můžete ovládat prostřednictvím dotykového panelu.

Pokud se vydáte středovým schodištěm nebo výtahem do dolního podlaží, naleznete Galerii SUTERÉN s konferenční místností vybavenou 16 promítacími panely, ozvučením a promítacím plátnem, kde pořádáme výstavy a další kulturní akce. Dále jsou zde situovány toalety, dětský koutek s křesílky a tzv. Místo přátelské rodině - místnost s přebalovacím pultem, sprchou a mikrovlnou troubou.


Galerie SUTERÉN

Naše galerie představuje každý měsíc na šestnácti multimediálních panelech i fyzických instalacích občanům města fundované umělce, ale i laiky a dobrodruhy, kteří mají co říct a představují určitou spojitost s Hradcem Králové. Výstavy jsou často zahajovány vernisážemi nebo doplněny přednáškami pro širokou veřejnost. Vstup do galerie a na vernisáže i přednášky je zdarma.

  • Kategorie pěší trasy