Hradecko - Srdce východních Čech
obrázek bez popisu

Když příroda zavolá

Když musíš, tak musíš!
Aneb Pár tipů, jak si ulevit. Respektive kde...

WC kompas

Aktivní mapa veřejných toalet a dalších důležitých pointů na vaší cestě. 

Uživatelé mohou své poznatky zadávat do mapy sami, tím se udržuje jistá aktuálnost portálu.

Ukliďte po svém mazlíčkovi

Člověk je schopen do určité míry svou potřebu udržet, nicméně když to přijde na pejska, jde o "tady a teď". Prosíme, ukliďte to! 

Až 461 speciálních odpadkových košů se zásobníky sáčků na psí exkrementy mohou aktuálně využívat rezidenti i návštěvníci po celém území města Hradec Králové. Ne jinak je tomu i na jiných místech Hradecka. 

Nikdo nehce šlápnout do hromádky, i když to údajně přináší štěstí.

Prosíme, uklízejte po svých mazlíčcích! Nemáte-li například v lese do čeho výtvor sebrat, vyhlubte díru a zaházejte jej. Děkujeme!


Výlevky chemických toalet

- najdete v každém dobře vybaveném kempu, případně můžete využít benzinových stanic či veřejných toalet

Vylévat vodu mimo kanalizaci či jiné svody odpadních vod (např. na kompost) je možné pouze pokud používate mycí prostředky šetrné k životnímu prostředí, proto doporučujeme v karavanech a obytných autech používat výhradně tyto prostředky.

Podobně pro chemické WC doporučujeme používat výhradně zelenou chemii, která je více šetrná k životnímu prostředí a na rozdíl od modré chemie je možné takovéto WC vylít do běžných septiků - a v případě nutnosti je možné i na odlehlém místě vykopat díru, WC vylít a obsah následně zahrabat, aniž by hrozila újma životnímu prostředí.

www.bezkempu.cz/napoveda/36

  • Kategorie udržitelný výlet