Hradecko - Srdce východních Čech
obrázek bez popisu

Zimní stadion Hradec Králové

Základním sportem provozovaným na stadionu je lední hokej. Tomuto sportu slouží stadion, veškeré jeho další zařízení (šatny, ošetřovna a posilovna) a druhá ledová plocha o rozměrech 60 x 30 m. Kapacita hlediště je 3 655 míst k sezení a 3 235 míst k stání.

Kromě ledního hokeje lze stadion využít také pro pořádání kulturních a společenských akcí. K tomuto účelu lze na plochu stadiónu umístit pódium o celkové ploše 400 m². Pro tyto akce je kapacita hlediště celkem 6500 míst, z toho 5 000 míst k sezení a 1 500 míst k stání. Pro pořádání výstav je k dispozici celková plocha včetně ochozů 3 200 m².

Zastřešení druhé ledové plochy a celková rekonstrukce stadionu proběhla v roce 2001.

Ubytovací kapacita přímo na stadiónu je zajištěna prostřednictvím zařízení hotelového typu. Nachází se zde 20 dvoulůžkových a 13 třílůžkových pokojů, z nichž každý má vlastní sociální zařízení. S využitím přistýlek lze ubytovací kapacitu zvýšit až na 92 osob. Hosté mají na pokojích k dispozici moderní vybavení včetně telefonu a bezdrátového přípojení k internetu (Wi-Fi). V ceně ubytování je zahrnuto také parkování. Občerstvení a stravování je kromě hotelového zařízení zajištěno samozřejmě také na stadionu.

Ledové plochy nabízejí nejen zážitky z hokejových zápasů, ale i oblíbené bruslení pro veřejnost (říjen - březen) nebo možnost zkusit málo známý zimní sport - curling.

  • Kategorie cyklo trasy