Hradecko - Srdce východních Čech
obrázek bez popisu

Společenská odpovědnost

Jsme SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÁ DESTINACE.

Proč? Myslíme na vás i na přírodu... myslíme na teď i na potom!


Poslechněte si nás v podcastu od COT - Celyoturismu.cz

V každodenním životě většina z nás přijala řadu opatření, jak chránit přírodu a její zdroje nebo alespoň jak jí více neubližovat.

Stejně zodpovědně bychom se měli chovat i při chvílích nevšedních, při cestování a poznávání nových destinací. Cestovat po Hradecku udržitelným způsobem je v současné době poměrně snadné.

A proč k nám?

 • Místo pro život - "Královéhradecký kraj potřetí zvítězil v anketě Místo pro život. Prvními mezi ostatními kraji jsme již druhý rok po sobě. Je to důkaz, že jsme skutečně regionem, kde se lidé cítí bezpečně a dobře se jim zde žije," uvedl v tiskové zprávě hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD).
  To je výsledek z roku 2019, o čemž se můžete dočíst více ... ZDE
 • Obec přátelská rodině a seniorům - Hradec vyhrál první místo v soutěži Obec přátelská rodině a seniorům. V rámci této soutěže jsou oceňovány obce, které přišly s výjimečnými projekty v oblasti proseniorské a prorodinné politiky.
 • SMART City Hradec Králové - doprava + služby + životní prostředí
  „SMART City je chápáno jako moderní urbanistický koncept, jehož základní vizí je dosáhnout propojení vysoce rozvinuté městské infrastruktury (energetické, telekomunikační, dopravní, environmentální), podnikání, vzdělanosti a vzdělávacích institucí na území města do jednoho maximálně funkčního a efektivního celku“... více ZDE
 • I další obce na Hradecku mají životní prostředí jako jednu z priorit. Ve shodě probíhá snaha o co nejvíce zelených ploch (obecní zeleň, okolí obce), třídění a likvidaci odpadu, dobrou infrastrukturu a spokojenost obyvatel.

  Příkladem může být:
  - Nový Bydžov - sanace staré ekologické zátěže
obrázek bez popisu
obrázek bez popisu
obrázek bez popisu
obrázek bez popisu
obrázek bez popisu
obrázek bez popisu

A když se tu žije dobře NÁM, určitě se tu alespoň na návštěvě bude líbit VÁM!

Jsme tu, abychom vám usnadnili plánování vaší udržitelné cesty k nám. Přinášíme pár tipů, které zajistí, že váš výlet bude skutečně přátelský k životnímu prostředí.

Jsme členy Asociace společenské odpovědnosti!

Asociace společenské odpovědnosti je největší iniciativa společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN v Česku. Její vizí je, aby se společenská odpovědnost a udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku.

Podařilo se jí pod jednou střechou propojit několik důležitých sektorů (firmy, veřejný sektor, neziskový sektor i vzdělávací instituce). Díky tomu může na maximum přispívat k vytváření odpovědnější společnosti, která se ve svém počínání navrací k tradicím a hodnotám.

Přečtěte si více O Asociaci

Jsme velmi rádi, že jsem součástí tohoto celku!

obrázek bez popisu