Hradecko - Srdce východních Čech
obrázek bez popisu

Společenská odpovědnost

Jsme SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÁ DESTINACE.

Proč? Myslíme na vás i na přírodu... myslíme na teď i na potom!


Poslechněte si nás v podcastu od COT - Celyoturismu.cz

V každodenním životě většina z nás přijala řadu opatření, jak chránit přírodu a její zdroje nebo alespoň jak jí více neubližovat.

Stejně zodpovědně bychom se měli chovat i při chvílích nevšedních, při cestování a poznávání nových destinací. Cestovat po Hradecku udržitelným způsobem je v současné době poměrně snadné.

A proč k nám?

 • Místo pro život - "Královéhradecký kraj potřetí zvítězil v anketě Místo pro život. Prvními mezi ostatními kraji jsme již druhý rok po sobě. Je to důkaz, že jsme skutečně regionem, kde se lidé cítí bezpečně a dobře se jim zde žije," uvedl v tiskové zprávě hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD).
  To je výsledek z roku 2019, o čemž se můžete dočíst více ... ZDE
 • Obec přátelská rodině a seniorům - Hradec vyhrál první místo v soutěži Obec přátelská rodině a seniorům. V rámci této soutěže jsou oceňovány obce, které přišly s výjimečnými projekty v oblasti proseniorské a prorodinné politiky.
 • SMART City Hradec Králové - doprava + služby + životní prostředí
  „SMART City je chápáno jako moderní urbanistický koncept, jehož základní vizí je dosáhnout propojení vysoce rozvinuté městské infrastruktury (energetické, telekomunikační, dopravní, environmentální), podnikání, vzdělanosti a vzdělávacích institucí na území města do jednoho maximálně funkčního a efektivního celku“... více ZDE
 • I další obce na Hradecku mají životní prostředí jako jednu z priorit. Ve shodě probíhá snaha o co nejvíce zelených ploch (obecní zeleň, okolí obce), třídění a likvidaci odpadu, dobrou infrastrukturu a spokojenost obyvatel.

  Příkladem může být:
  - Nový Bydžov - sanace staré ekologické zátěže
obrázek bez popisu

A když se tu žije dobře NÁM, určitě se tu alespoň na návštěvě bude líbit VÁM!

Jsme tu, abychom vám usnadnili plánování vaší udržitelné cesty k nám. Přinášíme pár tipů, které zajistí, že váš výlet bude skutečně přátelský k životnímu prostředí. 

Patříte mezi správné SODovkáře?

Udělejte si malý kvíz, ať zjistíte, jak moc bublá váš smysl pro společenskou odpovědnost!

Devatero správného SODovkáře

Je jasné, že váš smysl pro společenskou odpovědnost bublá na maximum. A to je dobře! 
Třeba vás ale následující devatero posune i ve správném plánování výletů. Nebo už se vším dávno řídíte? :-) 
1. VÝBĚR CÍLE
1. VÝBĚR CÍLE
2. NAČASOVÁNÍ
2. NAČASOVÁNÍ
3. HROMADKA JE PRO VŠECHNY
3. HROMADKA JE PRO VŠECHNY
4. VYUŽIJ VLASTNÍ NOHY
4. VYUŽIJ VLASTNÍ NOHY
5. RESPEKTUJ SVÉ SCHOPNOSTI A ZKUŠENOSTI
5. RESPEKTUJ SVÉ SCHOPNOSTI A ZKUŠENOSTI
6. CHOVEJ SE SLUŠNĚ
6. CHOVEJ SE SLUŠNĚ
7. PODPOŘ MÍSTNÍ
7. PODPOŘ MÍSTNÍ
8. CHODÍM BEZE STOP
8. CHODÍM BEZE STOP
9. ZAŽIJ A UŽIJ
9. ZAŽIJ A UŽIJ

CHODÍM BEZE STOP ... A vy?

Od roku 2023 jsme hrdým partnerem projektu CHODÍM BEZE STOP.

Projekt, jehož autorem je Sdružení Český ráj, vznikl v reakci na potřebu snížit množství "podpapíráků" v místech, kudy vedou frekventované turistické trasy. 

Když příroda zavolá, je třeba ji samozřejmě poslechnout. Rovněž je ale třeba zamyslet se nad tím, jakým způsobem se k vykonanému dílu postavíme tzn., jak s ním naložíme. 

Pojďte spolu s námi proniknout do tajů projektu a společně se zamysleme, jak co nejefektivněji udržovat naše oblíbené destinace i nadále přístupné.

obrázek bez popisu


Jsme členy Asociace společenské odpovědnosti!

Asociace společenské odpovědnosti je největší iniciativa společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN v Česku. Její vizí je, aby se společenská odpovědnost a udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku.

Podařilo se jí pod jednou střechou propojit několik důležitých sektorů (firmy, veřejný sektor, neziskový sektor i vzdělávací instituce). Díky tomu může na maximum přispívat k vytváření odpovědnější společnosti, která se ve svém počínání navrací k tradicím a hodnotám.

Přečtěte si více O Asociaci

Jsme velmi rádi, že jsem součástí tohoto celku!

obrázek bez popisu