Hradecko - Srdce východních Čech
obrázek bez popisu

Vyberte si ten správný výlet nebo zážitek

Bědovice - Týniště nad Orlicí
Bědovice - Týniště nad Orlicí 7,3 km dlouhá trasa vhodná pro in-line
Městská hudební síň
Městská hudební síň Městská hudební síň se nachází v atraktivním prostředí restaurované kaple sv. Jana Nepomuckého s mistrovským nástrojem krnovských varhanářů.
Rozhledna Milíř u Vysoké nad Labem
Rozhledna Milíř u Vysoké nad Labem Ve Vysoké nad Labem po 65 letech opět stojí rozhledna. Nabízí výhled na nejvyšší budovy Hradce Králové, Kolibu, Kunětickou Horu a Chlum. Za jasného počasí lze spatřit Krkonoše, Orlické a Železné hory. Rozhledna stojí v nejvyšším bodě kopce Milíř, nad
Regiocentrum Nový pivovar
Regiocentrum Nový pivovar Areál bývalého pivovaru, dnes sídlo Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a dalších institucí.
Konference Park Hotel ****
Konference Park Hotel **** Nově vybudovaný Konference Park Hotel se nachází na okraji města Hradec Králové a nabízí ubytování v šesti komfortně zařízených pokojích s koženou postelí, vlastní koupelnou, TV s plochou obrazovkou a klimatizací.
Cyklobusy v Královéhradeckém kraji
Cyklobusy v Královéhradeckém kraji Využijte možnosti pohodlné dopravy s kolem do krásných koutů východních Čech.
Labská stezka
Labská stezka Nechte se svést k neobyčejnému cykloturistickému putování podél řeky Labe.
Digitální planetárium Hradec Králové
Digitální planetárium Hradec Králové V sousedství královéhradecké hvězdárny se nachází moderní digitální planetárium, které svým tvarem připomíná UFO.
Nádraží Smiřice
Nádraží Smiřice Historická nádražní budova ve stylu loveckého zámečku.
Kostel sv. Vavřince, Nový Bydžov
Kostel sv. Vavřince, Nový Bydžov Jedná se o jeden z mála gotických kostelů, který kromě vnitřního zařízení a menších úprav nebyl výrazně barokizován ani regotizován (v ČR ojedinělý a jedinečný jev).
Kostel sv. Voršily, Chlumec nad Cidlinou
Kostel sv. Voršily, Chlumec nad Cidlinou Jednu z nejstarších renesančních staveb u nás (ještě s prvky pozdní gotik y)postavil v l. 1536–43 mistr Petr nákladem Jana z Pernštejna jako mohutné síňové trojlodí. Při dostavbě po polovině 16. století byla před západním průčelím vybudována vysoká h
Památník selských bouří, Chlumec nad Cidlinou
Památník selských bouří, Chlumec nad Cidlinou Socha rebela stojící východně od města na malém návrší řečeném „Skalka“ byla vztyčena na památku porážky selské rebelie u Chlumce nad Cidlinou v roce 1775. Památník byl postaven v roce 1938 u příležitosti 90. výročí zrušení roboty.
Naučná stezka  Bitva u Hradce Králové 3. července 1866 - jižní křídlo
Naučná stezka Bitva u Hradce Králové 3. července 1866 - jižní křídlo Naučná stezka „Bitva u Hradce Králové 3. 7. 1866 – jižní křídlo“ provází návštěvníka po nejvýznamnějších památkách na bitvu u Hradce Králové 3. července 1866 zejména v jeho jižní části na Nechanicku.
Planetární stezka v Hradci Králové
Planetární stezka v Hradci Králové Planetární stezka je model naší sluneční soustavy v měřítku 1 ku 1 miliardě. Tomuto měřítku odpovídají zároveň rozměry těles (modelů Slunce a planet) i vzdálenosti, které mezi nimi musíte ujít.
Naučná stezka Svíb
Naučná stezka Svíb Okružní naučná stezka seznamuje s válečnými dějinami, funerálním uměním a památkami z Prusko-rakouské války 1866.
Naučná stezka Centrální bojiště Chlum
Naučná stezka Centrální bojiště Chlum Stezka provede návštěvníka v okolí Památníku bitvy 1866 na Chlumu a to v místech největších bojů, jako například u Baterie mrtvých, Pruského hřbitova, Osária, Úvozu mrtvých a v obcích Chlum, Lípa a Rozběřice. Podrobně seznámí s vojensko-politickou hi
Kostel sv. Václava, Kozojedy
Kostel sv. Václava, Kozojedy Roubená podoba kostela pochází z r. 1689 a je významnou stavbou ze skupiny dochovaných lidových sakrálních staveb raného baroka. R. 1718 byl opraven a roku 1803 omítnut.
Naučná stezka
Naučná stezka Stezka provází návštěvníky po nejvýznamnějších místech ústupu rakouské armády na pravém křídle královéhradeckého bojiště a podrobně mapuje přechod rakouských jednotek přes Labe a pevností Hradec Králové. Seznamuje také s historií a současností bastio
Bojiště bitvy u Hradce Králové 3. 7. 1866
Bojiště bitvy u Hradce Králové 3. 7. 1866 Dne 3. července 1866 se na polích poblíž Hradce Králové (severozápadně od pevnosti Hradec Králové mezi řekou Labe a vesnicemi Hořiněves, Sadová, Mokrovousy a Přím) odehrálo rozhodující střetnutí Prusko-rakouské války.
FAJNPARK, Chlumec nad Cidlinou
FAJNPARK, Chlumec nad Cidlinou FAJNPARK – místo skvělé zábavy pro malé i velké, pro děti, rodiče i prarodiče, ideální cíl školních výletů. Při budování parku mysleli jeho tvůrci na všechny věkové kategorie, takže nikdo nepřijde zkrátka a nikdo se nebude nudit. Pro děti i dospělé j
Jižní terasy, Hradec Králové
Jižní terasy, Hradec Králové Jižní terasy se nacházejí ve středu města mezi schodištěm Bono publico a Gočárovým schodištěm. Zrekonstruované terasy jsou příjemnou odpočinkovou zónou s altány lavičkami, fontánami a dalšími zahradními prvky.
Pomník jezdecké srážky u Střezetic
Pomník jezdecké srážky u Střezetic Bronzový pomník jezdce a jeho raněného koně vzdává hold obětem poslední velké jezdecké bitvy v dějinách.
Správčický rybník, Předměřice nad Labem
Správčický rybník, Předměřice nad Labem Sportovní, volnočasový a zábavní areál.
Park Golf Hradec Králové
Park Golf Hradec Králové Golfový areál v blízkosti centra města Hradec Králové.
Cyklo a in-line okruh městskými lesy
Cyklo a in-line okruh městskými lesy Unikátní okruh pro cyklisty, in-line bruslaře a vozíčkáře v malebné krajině hradeckých městských lesů.
Pasta Cook&Look
Pasta Cook&Look Restaurace sídlí v centru města na Velkém náměstí a specializuje italskou kuchyni, zejména na domácí těstoviny.
Dřevěný kostel sv. Jiří, Loučná Hora
Dřevěný kostel sv. Jiří, Loučná Hora Roubený barokní kostelík na návsi z let 1778–1782 (vysvěcen již 1780) s dřevěnou zvonicí (v obecním majetku), vybudovanou v r. 1942 jako kopie zvonice původní, byl díky komplexní obnově koncem 20. století zachráněn.
Půjčovna paddleboardů v Hradci Králové
Půjčovna paddleboardů v Hradci Králové Paddleboardy si můžete od května do konce října půjčit v NãPLAVKA café & music bar, sídlící v Novákových Garážích.
CABRIO GALLERY CABRIO GALLERY - EXPOZICE KABRIOLETŮ, SPORTOVNÍCH VOZIDEL A PROTOTYPŮ ČESKOSLOVENSKÉ VÝROBY značek ŠKODA BAZ a MTX
Větrný mlýn v Černilově
Větrný mlýn v Černilově Na kraji obce Černilov na Královéhradecku stojí roztomilá stavbička - barevný větrný mlýn.
Proti proudu času
Proti proudu času Nenáročná lehce zvlněná trasa vás provede místy, kde se odehrála největší bitva na českém území.
Prohlídka města spojená s výletem na parníčku po Labi
Prohlídka města spojená s výletem na parníčku po Labi Pěší turistika: Hradec Králové (2,7 km)
Chlumcem nad Cidlinou aneb rod Kinských na břehu řeky Cidliny
Chlumcem nad Cidlinou aneb rod Kinských na břehu řeky Cidliny Pěší turistika: Chlumec nad Cidlinou (5 km)
Z Hradce Králové do Krňovic
Z Hradce Králové do Krňovic Pěší turistika: Hradec Králové - Krňovice (14 km)
Trasa městskými lesy k rybníku Výskyt
Trasa městskými lesy k rybníku Výskyt Cykloturistika: Hradec Králové – Vysoká nad Labem – Hradec Králové (22 km)
Výlet na zámek Hrádek u Nechanic
Výlet na zámek Hrádek u Nechanic Cykloturistika: Hradec Králové - zámek Hrádek u Nechanic (17 km)
Z Greenway Labe do městských lesů
Z Greenway Labe do městských lesů Cykloturistika: Hradec Králové - Nový Hradec Králové (3,5 km)
Galerie moderního umění v Hradci Králové
Galerie moderního umění v Hradci Králové Galerie moderního umění v Hradci Králové se rozsahem a kvalitou svých uměleckých sbírek řadí mezi nejvýznamnější galerie v České republice.
Za Carem na kole
Za Carem na kole Cykloturistika: Hradec Králové - Běleč nad Orlicí (12 km)
Hradečnice
Hradečnice In-line stezky: Hradečnice (5,5 km)
Seskoky Hradec Králové
Seskoky Hradec Králové Společnost Seskoky Hradec Králové se zabývá nevšedními zážitky v podobě tandemových seskoků, výcviku parašutistů začátečníků, sportovních seskoků, vyhlídkových letů a dalších adrenalinových činností.
Lanový park Hradec Králové
Lanový park Hradec Králové V lanovém parku, který se nachází v kempu Stříbrný rybník, je soustředěno velké množství outdoorových překážek zaměřených na různé dovednosti. Základem je vysoký lanový okruh s 40 překážkami pro zdatnější návštěvníky, nízký lanový okruh pro nejmenší
Městské Lázně – Aquacentrum, Hradec Králové
Městské Lázně – Aquacentrum, Hradec Králové Městské lázně jsou dílem architekta Oldřicha Lisky, po svém dokončení v roce 1933 byly nejmodernějšími v celém Československu, a to především díky umělému vlnobití od firmy Kolben a Daněk. I přes modernizaci lázní a přeměnu na aquacentrum v roce 1998
Zámek Karlova Koruna, Chlumec nad Cidlinou
Zámek Karlova Koruna, Chlumec nad Cidlinou Zámek Karlova Koruna byl vybudován na návrší a dominuje chlumecké krajině.
Zámek Smiřice
Zámek Smiřice Zámek byl postaven na místě tvrze uprostřed města ve 2. polovině 17. století.
Hvězdárna a planetárium Hradec Králové
Hvězdárna a planetárium Hradec Králové Hvězdárna a planetárium Hradec Králové nabízí programy pro všechny věkové kategorie. Je také autorem planetární a galaktické stezky.
Muzejní expozice sdělovací a zabezpečovací techniky
Muzejní expozice sdělovací a zabezpečovací techniky Ojedinělá expozice železniční sdělovací a zabezpečovací techniky, kterou si můžete vyzkoušet v praxi.
Městské muzeum Loreta Chlumec nad Cidlinou
Městské muzeum Loreta Chlumec nad Cidlinou Muzeum v krásných barokních prostorách Lorety.
Městské muzeum Nový Bydžov
Městské muzeum Nový Bydžov Regionální muzeum s galerií.
Třebechovické muzeum betlémů
Třebechovické muzeum betlémů Třebechovické muzeum betlémů je odborným pracovištěm specializujícím se na dokumentaci statických a mechanických betlémů. Nabízí muzeím a soukromým sběratelům odborné poradenství při restaurování mechanických betlémů. Je jediným zařízením svého druhu
Sušárna čekanky, Bydžovská Lhotka
Sušárna čekanky, Bydžovská Lhotka Technická památka sloužící k výrobě rozšířené kávové náhražky.
Vodní kanál Alba, Třebechovice pod Orebem
Vodní kanál Alba, Třebechovice pod Orebem Uměle vytvořený náhon na mlýny je jedním z nejstarších vodních děl ve východních Čechách a jedním z nejdelších u nás.
Silniční most Plácky, Hradec Králové
Silniční most Plácky, Hradec Králové Technická památka s vnějším secesním ztvárněním
Vodní mlýn, Popovice
Vodní mlýn, Popovice Roubená budova vodního mlýna vedle nejstaršího dubu na Královéhradecku
Hotel Grand ****
Hotel Grand **** Příjemný, nově rekonstruovaný hotel se nachází v samém centru města a historických památek. Vybavenost hotelu 4 ****.
Bělečský písník
Bělečský písník Dovolená u vody
Plavecký bazén 50 m, Hradec Králové
Plavecký bazén 50 m, Hradec Králové Moderní plavecký bazén 50 x 21 metrů s osmi drahami a hloubkou 120–180 cm nabízí sportovní vyžití i odpočinkové a kondiční plavání. Teplota vody je 28°C. V prostoru sprch jsou i parní komory s hvězdným nebem, po jejichž návštěvě se můžete zchladit le
Koupaliště Chlumec nad Cidlinou
Koupaliště Chlumec nad Cidlinou Vodní radovánky vás nikdy nezklamou
Koupaliště Nový Bydžov
Koupaliště Nový Bydžov Koupání téměř v centru města
Koupaliště Flošna Hradec Králové
Koupaliště Flošna Hradec Králové V letní sezóně milovníci vodních radovánek najdou v areálu Koupaliště Flošna čtyři vodní plochy a mnoho dalších atrakcí.
Běžecké lyžování na Hradecku
Běžecké lyžování na Hradecku Běžecké lyžování v Hradci Králové
Zimní stadion Hradec Králové
Zimní stadion Hradec Králové Královéhradecký zimní stadion je víceúčelové sportovní zařízení, které najde celoroční využítí pro pořádání různých sportovních, společenských a kulturních akcí.
Zimní stadion Nový Bydžov
Zimní stadion Nový Bydžov Jedná se o zimní stadion s kapacitou cca 700 míst k stání.
Queen´s Park Golf Club Myštěves
Queen´s Park Golf Club Myštěves Golf v anglickém parku a rodinném prostředí.
Indoor Golf Centrum FOMEI, Hradec Králové
Indoor Golf Centrum FOMEI, Hradec Králové Vnitřní golfové centrum.
Wellness Perfekt, Hradec Králové
Wellness Perfekt, Hradec Králové Perfektní Wellness Perfekt
Wellness studio na koupališti Flošna, Hradec Králové
Wellness studio na koupališti Flošna, Hradec Králové Wellness studio umístěné v areálu Koupaliště Flošna přináší pocit pohody a relaxace do dnešních uspěchaných dnů. Přijďte k nám načerpat ztracenou energii, zapomenout na starosti všedních dnů a nechte se unést do světa pohody, zdraví a harmonie. Oddej
Solná jeskyně AniKa, Hradec Králové
Solná jeskyně AniKa, Hradec Králové Solná jeskyně AniKa je vybudována ze solí zkombinovaných z Mrtvého a Černého moře, z přírodních solných jeskyní v okolí polské Wieliczky a z Himalájských solných krystalů.
Solná jeskyně Relax Hradec Králové
Solná jeskyně Relax Hradec Králové Solná jeskyně Relax - jediná v Hradci Králové vybudovaná výhradně ze soli z Mrtvého moře.
Solno-jodová jeskyně Medispa, Hradec Králové
Solno-jodová jeskyně Medispa, Hradec Králové Jeskyně jsou vytvořeny kombinací čistě přírodních mořských solí z Mrtvého a Černého moře.
DSA – Letiště, Hradec Králové
DSA – Letiště, Hradec Králové Skvosty východních Čech z ptačí perspektivy
FLY FOR FUN, Hradec Králové
FLY FOR FUN, Hradec Králové Nejprestižnější a největší letecká škola v Česku.
Letecké služby Hradec Králové
Letecké služby Hradec Králové Trochu jiný výlet než pozemní
Zámek Hrádek u Nechanic
Zámek Hrádek u Nechanic Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z nejvýznamnějších staveb období romantismu na území České republiky.
Český rybářský svaz - Východočeský územní svaz
Český rybářský svaz - Východočeský územní svaz Pro rybaření je nutné, kromě povolenky k rybolovu, být vlastníkem rybářského lístku, které vydává obec s rozšířenou působností příslušná podle místa bydliště žadatele.
Rybaření na Hradecku Krása slepých ramen, starých tůní a tajemných mokřin řek Labe a Orlice okouzlí návštěvníka z domova i zahraničí.
Nordic Walking Live
Nordic Walking Live Nordic Walking Live v Hradci Králové představuje spojení aktivního odpočinku, relaxace, rehabilitace a načerpání duševních sil po náročném dni.
Z Třebechovic pod Orebem do Potštejna
Z Třebechovic pod Orebem do Potštejna Trasa plánovaná, neznačená, 13 km
Penzion Amátka
Penzion Amátka Penzion Amátka se nachází v historickém srdci Hradce Králové.
Bar-Restaurace Atlanta
Bar-Restaurace Atlanta Specialitou restaurace je široká nabídka salátů z čerstvé zeleniny s různými druhy a úpravou masa.
Boromeum residence
Boromeum residence Nabízí ubytování v prostorných apartmánech v historickém centru Hradce Králové.
Penzion U Jana
Penzion U Jana Komfortní ubytování v historickém centru Hradce Králové za příznivé ceny.
Z Hradce Králové za babičkou
Z Hradce Králové za babičkou Trasa plánovaná, neznačená, barva zelená, 26 km
Hotel U královny Elišky
Hotel U královny Elišky Oblíbený čtyřhvězdičkový hotel v srdci historického centra Hradce Králové nabízí kvalitu, klid, pohodlí a výtečnou gastronomii.
Synagoga v Hradci Králové
Synagoga v Hradci Králové Synagoga se nachází na nároží Pospíšilovy třídy a třídy Čs. Armády.
Synagoga a židovský hřbitov v Novém Bydžově
Synagoga a židovský hřbitov v Novém Bydžově Budova synagogy je kromě hřbitova jedinou zachovalou částí bývalého židovského ghetta.
Divadlo Jesličky, Hradec Králové
Divadlo Jesličky, Hradec Králové V divadle Jesličky působí školní i ochotnické soubory.
Klicperovo divadlo, Hradec Králové
Klicperovo divadlo, Hradec Králové Pravidelně oceňovaná divadelní scéna s moderními i klasickými kusy.
Divadlo Drak, Hradec Králové
Divadlo Drak, Hradec Králové Loutkové divadlo nejen pro děti s interaktivním divadelním muzeem
Filharmonie Hradec Králové
Filharmonie Hradec Králové Filharmonie Hradec Králové pořádá cykly koncertů, hudební festivaly.
Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov
Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov Jiráskovo divadlo a kino má bohatý program
Loutkové divadlo, Smiřice
Loutkové divadlo, Smiřice Loutkové divadlo s dlouhou tradicí, založené v roce 1926.
Klicperův dům, Chlumec nad Cidlinou
Klicperův dům, Chlumec nad Cidlinou Budova slouží jako divadlo a kino v Chlumci nad Cidlinou.
Bio Central, Hradec Králové
Bio Central, Hradec Králové Bio Central- klasický biograf v centru města
Letní kino Širák, Hradec Králové
Letní kino Širák, Hradec Králové Letní kino Širák na nábřeží Orlice nabízí v létě filmové lahůdky.
Multikino CineStar, Hradec Králové
Multikino CineStar, Hradec Králové Multikino CineStar Hradec Králové sídlí v komplexu OC Futurum.
Kino Panorama, Chlumec nad Cidlinou
Kino Panorama, Chlumec nad Cidlinou Divadlo Klicperův dům Chlumec nad Cidlinou uvádí kromě divadelních také filmová představení pro dospělé a děti.
Kino, Nový Bydžov
Kino, Nový Bydžov Kino v Novém Bydžově funguje v budově Jiráskova divadla.
Pivovar a hostinec U Hušků
Pivovar a hostinec U Hušků Hostinec s pivovarem U Hušků sídlí v sousedství frekventované cyklotrasy.
Hotel Černigov
Hotel Černigov Skvělá volba pro pracovní setkání i chvíle volna.
Hradecké městské lesy
Hradecké městské lesy Lesy jsou v majetku města již od začátku 14. století a jsou významnou rekreační lokalitou pro obyvatele i návštěvníky města.
Písníky v okolí Hradce Králové
Písníky v okolí Hradce Králové Okolí města Hradec Králové nabízí hned několik možností přírodního koupání.
Řeka Orlice
Řeka Orlice Jeden z posledních neregulovaných velkých toků je chráněn jako Přírodní park Orlice.
Rekreační areál Stříbrný rybník
Rekreační areál Stříbrný rybník Využijte široké nabídky vodního a zábavního centra rekreačního areálu v okolí města Hradec Králové.
Výlet do historie: Hrádek u Nechanic, Bojiště na Chlumu
Výlet do historie: Hrádek u Nechanic, Bojiště na Chlumu Cykloturistika: Hradec Králové - Hrádek u Nechanic - Chlum - Hradec Králové (35,9 km)
Zimní stadion Třebechovice pod Orebem
Zimní stadion Třebechovice pod Orebem Krytý zimní stadion v Třebechovicích pod Orebem se sezónním provozem.
Chata Běleč nad Orlicí
Chata Běleč nad Orlicí Chata leží na okraji malé vesničky Běleč nad Orlicí v Královéhradeckém kraji ve východních Čechách.
Informační centrum pro mládež Hradec Králové
Informační centrum pro mládež Hradec Králové Informační centrum pro mládež Hradec Králové poskytuje zdarma mladým lidem a pracovníkům s mládeží informace z oblastí týkajících se mladých lidí (studium, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU).
Penzion Černý kůň
Penzion Černý kůň Stylový rodinný penzion v klidné části nedaleko centra města Hradce Králové.
Penzion u svatého Jana
Penzion u svatého Jana Klidné ubytování v rekonstruovaném komplexu bývalého statku.
Pension U Labe
Pension U Labe Ubytování hotelového typu v klidné části Hradce Králové
Penzion UNO
Penzion UNO Rodinný penzion kategorie *** na cestě od Prahy.
Penzion a restaurace U Růže
Penzion a restaurace U Růže Příjemný, dobře dostupný penzion s 5 pokoji.
Penzion Jitka
Penzion Jitka Klidné ubytování v atraktivní části Hradce Králové - Malšovice.
Penzion Drink Club
Penzion Drink Club Penzion s velkými apartmány, v přízemí restaurace.
Penzion Petr
Penzion Petr Penzion s restaurací v klidném prostředí Slezského předměstí města Hradec Králové.
Penzion Hubert
Penzion Hubert Restaurace a penzion v klidném prostředí mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.
Penzion Villa Pavlína
Penzion Villa Pavlína Penzion v klidném prostředí v blízkosti turistických atraktivit.
Penzion Pupendo
Penzion Pupendo Levný penzion v centru města
Penzion AXA
Penzion AXA Rodinný tříhvězdičkový penzion v Hradci Králové.
Penzion Smetanův statek
Penzion Smetanův statek Rodinný penzion v rekonstruovaném statku v klidné části Hradce Králové
Statek u Kynosů
Statek u Kynosů Rodinný penzion v rekonstruovaném statku v sousedství skanzenu v Krňovicích.
Ranč B Blešno
Ranč B Blešno Ranč B Blešno nabízí širokou nabídku možností jízdy na koni.
Hotel Bor
Hotel Bor Hotel a restaurace v Třebechovicích pod Orebem v klidné části města, v blízkosti lesoparku Bor.
Statek Habřina
Statek Habřina Ubytování na funkčním rekonstruovaném statku 12 km od Hradce Králové.
Motel Arkus
Motel Arkus Motel u čerpací stanice na hlavní cestě z Hradce Králové na Jaroměř
Koupaliště a kemp Lodín
Koupaliště a kemp Lodín Ideální místo pro rodinnou rekreaci v příjemném prostředí.
Apartmány Novákovi Lubno
Apartmány Novákovi Lubno Nadstandardní ubytování v soukromí blízko města Nechanice.
Petříkův statek
Petříkův statek Stylově zařízená zemědělská usedlost s tradičním chovem strakatých koní.
Hotel Classic
Hotel Classic Rodinný hotel Classic nabízí komfortní ubytování v Novém Bydžově, nedaleko města Hradce Králové.
Hotel Tatra
Hotel Tatra Hotel a bowling restaurant v Novém Bydžově
Penzion Alwin
Penzion Alwin Penzion Alwin leží necelé 2 km za městem Chlumec nad Cidlinou, v lokalitě zvané Amerika.
Kemp Areál koupaliště Chlumec nad Cidlinou
Kemp Areál koupaliště Chlumec nad Cidlinou Možnost ubytování v areálu městského koupaliště v Chlumci nad Cidlinou.
Ubytování U Vacků
Ubytování U Vacků Rodinný penzion v Chlumci nad Cidlinou.
Jezdecký sport - Penzion Kolesa
Jezdecký sport - Penzion Kolesa Ubytování v klidném prostředí se zázemím pro jezdecký sport, na hipostezce.
Sportovní rybolov revír Štít
Sportovní rybolov revír Štít Pískovny Štít tvoří tři na sebe navazující jezera s možností sportovního rybolovu
Terminál hromadné dopravy Hradec Králové
Terminál hromadné dopravy Hradec Králové Trolejbusové a autobusové nádraží městské, příměstské i dálkové dopravy bylo vybudováno v letech 2006 - 2008 a v roce 2009 získalo ocenění Stavba roku Královéhradeckého kraje v kategorii dopravních staveb.
Hotel Alessandria
Hotel Alessandria Hotel Alessandria poskytuje ubytování v klidné části města, hotel je dostupný i pro hendikepované.
Hotel Nové Adalbertinum
Hotel Nové Adalbertinum Ubytování v historickém centru Hradce Králové i bezbariérové.
Hotel Okresní dům
Hotel Okresní dům Rekonstruovaný butik hotel v centru města s bezbariérovým přístupem se nachází v architektonicky ceněné budově od Jana Kotěry.
Hotel Vacek Pod věží****
Hotel Vacek Pod věží**** Hotel v historickém centru města kategorie **** s možností bezbariérového přístupu.
Hotel Tereziánský dvůr
Hotel Tereziánský dvůr Ubytování kategorie**** v rekonstruovaném objektu v blízkosti historického centra města s bezbariérovým přístupem.
Hostinec U Kohouta - Pivovar Kubík
Hostinec U Kohouta - Pivovar Kubík Hostinec v areálu Gayerových kasáren s bezbariérovým přístupem.
Veselský háj
Veselský háj Evropsky významná lokalita - lesní celek.
Slatinná louka u Roudničky
Slatinná louka u Roudničky Louka, která je významnou přírodní lokalitou
Na běžkách podél Stříbrného potoka Běžecká trasa městskými lesy
Na běžkách od Biřičky k Cikánovi Běžkařská trasa hradeckými městskými lesy
Na běžkách z Hoděšovic na Nový Hradec Běžkařské trasy v městských lesích
Koupání v Labi v Hradci Králové
Koupání v Labi v Hradci Králové Koupání v centru města Hradce Králové.
Písník Stará Voda
Písník Stará Voda Mimopstruhový rybářský revír rybářského svazu - vodní nádrž
Koupaliště a rybník Mokrovousy
Koupaliště a rybník Mokrovousy Areál koupaliště s nabídkou občerstvení a pořádání akcí.
Koupaliště Neděliště
Koupaliště Neděliště Venkovní koupaliště s občerstvením
Vodní nádrž Nechanice
Vodní nádrž Nechanice Vodní nádrž s travnatým břehem.
Písník Rusek
Písník Rusek Přírodní koupání a rybářský revír v blízkosti Hradce Králové.
Koupaliště Stěžírky
Koupaliště Stěžírky Venkovní koupaliště
Koupaliště Smržov
Koupaliště Smržov Přírodní koupaliště se sportovním areálem.
Vyhlídka na Jehlickém kopci
Vyhlídka na Jehlickém kopci Vyhlídkové místo na Jehlickém kopci, kde kdysi stávala turistická chata.
Stříbrný potok
Stříbrný potok Pstruhový rybářský revír Českého rybářského svazu místní organizace Hradec Králové.
Akademický filmový klub
Akademický filmový klub Filmový klub v nové budově Univerzity Hradec Králové.
Husova lípa u Dohalic
Husova lípa u Dohalic Lípa byla zasazena v roce 1915 jako připomínka 500. výročí upálení mistra Jana Husa. O zasazení lípy se zasloužil učitel Richard Petráň. Lípa je chráněna pro svůj vzrůst jako památný strom, krajinná dominanta od roku 1998.
Žižkův stůl
Žižkův stůl Návrší s výhledem do okolí, čtyřmi lípami a pomníkem
Naučná stezka v Městských lesích
Naučná stezka v Městských lesích Naučná stezka s informačními tabulemi v délce 3 km s osmi zastávkami.
Z Hradce Králové do Smiřic k zámecké kapli
Z Hradce Králové do Smiřic k zámecké kapli Pěší turistika: Hradec Králové - Smiřice (13 km)
Ze Všestar na Hrádek u Nechanic
Ze Všestar na Hrádek u Nechanic Pěší turistika: Všestary - Hrádek u Nechanic (10 km)
Z Hořiněvsi do Čištěvsi
Z Hořiněvsi do Čištěvsi Pěší turistika: Hoříněves - Čistěves (5 km)
Českobratrský evangelický kostel v Hradci Králové
Českobratrský evangelický kostel v Hradci Králové Jedna z památek Salonu republiky, postavená podle návrhů arch. O. Lisky.
Zahradní železnice Běleč
Zahradní železnice Běleč Milovníkům vlaků a modelářů, velkým i malým je určena zahradní železnice v Bělči nad Orlicí. V zahradní železnici si prohlédnete modely vlaků proplétajících se po zahradě mezi stromy, skalami, tunely, přes mosty atd. Zahradní železnice je určena k ná
Šrámkův statek v Pileticích
Šrámkův statek v Pileticích Areál lidové architektury z počátku 19. století.
Turistické informační centrum Třebechovice pod Orebem
Turistické informační centrum Třebechovice pod Orebem Turistické informační centrum v Třebechovicích pod Orebem
Turistické informační centrum Chlumec nad Cidlinou
Turistické informační centrum Chlumec nad Cidlinou Informační centrum v prostorách městské knihovny.
Hotel Stadion
Hotel Stadion Hotel Stadion se nachází v komplexu Zimního stadionu nedaleko soutoku řek Labe a Orlice, v blízkosti historického centra Hradce Králové.
Hotel U České koruny
Hotel U České koruny Hotel v historickém centru města s restaurací.
Pronájem pokojů Věkoše
Pronájem pokojů Věkoše Pronájem pokojů v klidné části města.
Penzion U Mlejna
Penzion U Mlejna Klidné ubytování s certifikací Cyklisté vítáni. V penzionu se nachází také stylová nekuřácká hospůdka.
Penzion Zděná bouda
Penzion Zděná bouda Penzion na kraji městských lesů nabízí klidné a komfortní ubytování.
Penzion MAR
Penzion MAR Cenově dostupné ubytování v Hradci Králové.
Apartmány - Penzion Lena
Apartmány - Penzion Lena Jednoduché a cenově dostupné ubytování v Hradci Králové.
Ubytovna Na Háječku
Ubytovna Na Háječku Jednoduché a levné ubytování v Hradci Králové
Ubytovna Tesla
Ubytovna Tesla Ubytovna Tesla Hradec Králové nabízí kvalitní a cenově dostupné ubytování v Hradci Králové.
Ubytovna Pošta
Ubytovna Pošta Ubytovna je situována 10 minut pěšky od centra Hradce Králové-Slezské předměstí. V dosahu jsou 4 zastávky MHD.
PRO-AD CZECH s.r.o.
PRO-AD CZECH s.r.o. Ubytování ve 3 podlažním domě v Hradci Králové-Skladištní oblast.
Ubytovna Kavák, s.r.o.
Ubytovna Kavák, s.r.o. Hostel Kavák Hradec Králové, Vám nabízí levné ubytování, dlouhodobé i krátkodobé, v nově zrekonstruovaném objektu.
Palachovy koleje
Palachovy koleje Ubytování studentů jiných univerzit a hotelových hostů, dovolí-li to kapacita kolejí.
AMAS HK s.r.o.
AMAS HK s.r.o. Levné ubytování v Hradci Králové pro každého v centru při výjezdu směrem na Prahu.
Ubytovna U Valtrů
Ubytovna U Valtrů Klidné a levné ubytování v Hradci Králové
Kvalita vody
Kvalita vody Měření kvality vody na veřejných koupalištích a vybraných přírodních lokalitách zajišťují pro ministerstvo zdravotnictví Krajské hygienické stanice.
Adalbertinum
Adalbertinum Budova sídla Hradecké kulturní a vzdělávácí společnosti poskytuje široké spektrum služeb v oblasti kultury a vzdělávání.
HAPPY LIFE PILATES
HAPPY LIFE PILATES PILATES kurzy a cvičení pro širokou veřejnost . Hromadné i individuální lekce. Pilates klasický, zdravotní, na podložce i speciálních strojích.
Kulturní dům Střelnice, Hradec Králové
Kulturní dům Střelnice, Hradec Králové KD Střelnice v Hradci Králové je místem konání koncertů, tanečních, plesů, nedělních tanečních odpolední nebo různých školení a konferencí.
Salon Královéhradecký
Salon Královéhradecký Informační, prezentační, diskusní a ekologické centrum nabízí výstavy, přednášky, besedy a diskuse o architektuře, urbanismu, ekologii a regionálním rozvoji.
Springfield Club - SP Club
Springfield Club - SP Club Nekuřácká restaurace v blízkosti historického centra s krytou terasou, Wi-Fi zdarma, golfovým simulátorem, českou i mezinárodní kuchyní.
Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové
Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové Gymnázium Josefa Kajetána Tyla sídlí v historické budově navržené architektem Josefem Gočárem.
Jiráskovy sady
Jiráskovy sady Jiráskovy sady jsou vybudovány na trojúhelníkovém území tvořeném soutokem řek Labe a Orlice.
Studijní a vědecká knihovna
Studijní a vědecká knihovna Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové je veřejnou univerzální knihovnou.
Ulrichovo náměstí
Ulrichovo náměstí Obdélníkové náměstí od Josefa Gočára z roku 1924 s architektonicky významnými budovami.
Wiplerova vila, Hradec Králové
Wiplerova vila, Hradec Králové Novorenesanční stavba stojící více než sto let na Orlickém nábřeží.
Zahrada léčivých rostlin
Zahrada léčivých rostlin Zahrada byla založena se vznikem farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy jako výukový pavilon v roce 1969. Expozice je rozdělena do dvou veřejně přístupných částí.
Penzion Nad Oborou
Penzion Nad Oborou Komfortní ubytování nedaleko kongresového centra Aldis, 1 km od letiště.
Sportovní hala Třebeš
Sportovní hala Třebeš Tato multifunkční sportovní hala byla uvedena do provozu v květnu 2008, tréninková hala je v provozu od srpna 2013.
Galerie Na Hradě
Galerie Na Hradě Od roku 2007 se pořádají pravidelné výstavy v reprezentativním Sloupovém sále v budově Na Hradě.
Areál pozemního hokeje a malé kopané Farářství
Areál pozemního hokeje a malé kopané Farářství Jedná se o areál nacházející se na bývalém stadionu TJ Rudá Hvězda ve čtvrti Farářství. Po kompletní přestavbě zde během jednoho roku vyrostlo hřiště pro pozemní hokej s kvalitou mezinárodní úrovně a také hřiště pro trénink.
Sportovní centrum mládeže Bavlna
Sportovní centrum mládeže Bavlna Multifunkční sportovní areál se zaměřením především na fotbal. Jsou zde ale také sportoviště na basketbal, volejbal a házenou.
Billiard club Hradec Králové
Billiard club Hradec Králové Sportovní kulečníkový klub (bar), v němž si můžete zahrát pool, karambol či snooker. Celkem 11 stolů v závodní kvalitě (3x snooker - 12 stop, 7x pool - 9 stop, 1x karambol - 230). Nekuřácké a moderní prostředí.
Lesní dvůr Bědovice
Lesní dvůr Bědovice Jezdecký klub a turistická jízdárna v prostředí lesního statku se speciálním chovem koní a hospodářského zvířectva.
Ranč Orlice
Ranč Orlice Provoz ranče s nabídkou ubytování, agroturistiky, ustájení koní a výuky jízdy na koních.
Hřebčín Ostrov
Hřebčín Ostrov Hřebčín Ostrov byl postaven hraběcí rodinou Kinských jako součást malebného barokního zámečku Karlova Koruna.
Ranč Bělečko
Ranč Bělečko Ranč v obci Bělečko s novými stájemi a kruhovou výcvikovou ohradou. Nachází se zde také restaurace s letní terasou.
Jezdecký klub Dolní Přím Provoz jezdeckého klubu Dolní Přím. Pořádání seminářů a školení, soustředění a prázdninových pobytů. Nabídka výuky jízdy, vyjížděk a ustájení koní.
Jezdecké centrum Rusek
Jezdecké centrum Rusek Stáj se nachází v obci Rusek asi 6 km od centra Hradce Králové. Krásná krajina pro jezdce i koně.
Hřebčín Kubišta
Hřebčín Kubišta Jestliže budete někdy projíždět okolím Nového Bydžova, nezapomeňte navštívit obec Měník a Hřebčín Kubišta.
Jezdecký klub Flamenco Sloupno Jezdecký klub nabízí výuku pro juniory a seniory v hale nebo přírodě. Mezi další služby patří stříhání a výcvik mladých i starších koní.
Jezdecká stáj Hubíles Tato stáj nabízí ustájení koní, jízdu i výcvik koní a jezdců. Zabývá se také odchovem hříbat a zajišťuje rekonvalescenční pobyty. Pořádá i dětské tábory.
Jezdecký klub Žižkovec Provoz jezdeckého klubu a pořádání kurzy a drezůrních soustředění.
Jezdecký klub Benfour Provoz jezdeckého klubu, který se zabývá především parkurovým sportem a má k dispozici jezdeckou stáj, devět prostorných boxů a mycí box.
Stáj Sobětuš Nabídka ustájení pro koně, výcviku na jízdárně, tréninky pod vedením skokového trenéra, vyjížďky do přírody na zapůjčeném koni, zapůjčení přívěsu pro koně.
Jezdecký klub Šmaspol Hořice, stáje Myštěves
Jezdecký klub Šmaspol Hořice, stáje Myštěves Tento jezdecký klub nabízí vyjížďky na koních a ustájení. Pořádá také jezdecké kurzy se zaměřením na parkurové skákání.
Jezdecký klub Izabel Zadražany Jezdecký klub provozuje soukromý chov koní. Pro veřejnost nabízí jízdu na koních, jízdu v kočáře a ustájení.
Sportovní jezdecký klub Roudnička Hradec Králové Malá rodinná stáj na okraji Hradce Králové.
Statek Hubíles Ustájení koní v rodinné stáji, pastevní ustájení, k dispozici travnatá jízdárna se skokovým materiálem, písková kruhovka. K dispozici je ubytování a malá jezdecká hala. Ranch je v současné době v rekonstrukci. Plánované otevření začátkem roku 2015.
Stáj Slatina - Hradec Králové Pracovníci této stáje mají dlouholeté zkušenosti s ošetřováním koní z různých stájí v královehradeckém regionu i ze zahraničí.
Šimkovy sady
Šimkovy sady Největší hradecký lesopark o rozloze 18 hektarů byl navržen architektem Josefem Gočárem. Park, který nedávno prošel komplexní obnovou, je oblíbeným místem procházek a setkávání hradečanů.
Mapy hipostezek
Mapy hipostezek mapy hipotras a jezdecké stanice v Královéhradeckém kraji
Dětská železnice Hradec Králové
Dětská železnice Hradec Králové Dětská železnice v parčíku na náměstí 5. května v Hradci Králové. Atrakce pro děti i pro ty, kteří se do dětských let rádi vrací.
Městská knihovna a Turistické informační centrum Nový Bydžov
Městská knihovna a Turistické informační centrum Nový Bydžov Informační centrum v Novém Bydžově bylo otevřeno v roce 1997. Hlavní činností centra je bezplatné poskytování komplexních informací z oblasti cestovního ruchu v regionu. Zřizovatelem je Město Nový Bydžov a v současnosti centrum sídlí v prostorách měs
Infocentrum při Třebechovickém muzeu betlémů
Infocentrum při Třebechovickém muzeu betlémů Součástí Třebechovického muzea betlémů je turistické informační centrum.
Relaxační vzdělávací studio ABECEDA POZNÁNÍ
Relaxační vzdělávací studio ABECEDA POZNÁNÍ Chrám krásy - péče o ženy, Pohybové aktivity - kurzy, Masérský salon - wellnes, Manikúra a pedikúra - beauty
ZOOPARK Stěžery
ZOOPARK Stěžery Malý rodinný zoopark na rozloze 2 ha se nachází 3 km od Hradce Králové
Muzeum PETROF
Muzeum PETROF Muzeum bylo otevřeno v roce 2013 jako pocta zakladateli továrny, panu Antonínu Petrofovi.
Sezónní turistické informační centrum Krňovice
Sezónní turistické informační centrum Krňovice V Podorlickém skanzenu lidových staveb naleznete v prostorách pokladny také informační centrum, kde můžete získat informace o celém regionu.
Sezónní turistické informační centrum zámek Karlova Koruna
Sezónní turistické informační centrum zámek Karlova Koruna Zámek Karlova Koruna je dominantou Chlumce nad Cidlinou a v prostorách jeho pokladny naleznete také informační centrum, ve kterém získáte turistické informace o regionu Hradecko a Královéhradeckém kraji.
Apartmány Stříbrňák
Apartmány Stříbrňák Ubytování na břehu Stříbrného rybníka v Hradci Králové.
Amfiteátr Chlum
Amfiteátr Chlum Lesní divadlo Chlum má historii už v roce 1896. Od roku 2010 bylo opět oživeno neziskovou organizací a v letním období se zde pravidelně konají kulturní akce
Biskupská rezidence
Biskupská rezidence Sídlo biskupství z počátku 18. století.
Infocentrum Obnovitelné zdroje
Infocentrum Obnovitelné zdroje Informační centrum je umístěno v secesní budově malé vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové. Představí vám principy a možnosti využití energetických zdrojů založených na využití síly vody, větru, slunce a biomasy, představí také tepelné čerpadlo a g
Hotelový dům Academic
Hotelový dům Academic Hotelový dům Academic nabízí cenově výhodné ubytování v centru východních Čech. Disponuje druhou nejvyšší ubytovací kapacitou v regionu - 260 lůžek. Pro všechny hosty je k dispozici privátní parkoviště. Hotelový dům se nachází blízko centra města a j
Ubytovna Mitrans HK, s.r.o. Ubytovna MITRANS HK s.r.o. poskytuje kvalitní a levné ubytování pro návštěvníky města Hradce Králové.
Ubytovna městských lesů Hradec Králové
Ubytovna městských lesů Hradec Králové Ubytovna se nachází v klidné městské části Nový Hradec Králové, kde je zároveň i vstup do příměstských lesů s upravenými lesními cestami nabízejícími rekreační a sportovní vyžití.
Satchmo restaurace a jazzový klub
Satchmo restaurace a jazzový klub - polední menu - minutková kuchyně a speciality - široká nabídka moravských a zahraničních vín - denní bar a kavárna - zahrádka - nekuřácký podnik - catering - firemní stravování - hudební produkce a veřejné koncerty
Zámek Barchov
Zámek Barchov Zámek Barchov je barokní zámek postavený v roce 1733 královéhradeckým hejtmanem baronem Kryštofem Norbertem Voračickým z Paběnic (1690 - 1756). Nachází se v obci Barchov na cestě mezi Hradcem Králové a Novým Bydžovem.
Labyrint Divadla Drak
Labyrint Divadla Drak Labyrint Divadla Drak je unikátním moderním objektem. Je vytvořen na míru snahám o propojování umění a vzdělávání, které divadlo v současnosti považuje za jeden ze svých nejpodstatnějších úkolů. Nabízí bezbřehé možnosti poznávání nejen tajů divadelní
Rodinný zábavní park Tongo Hradec Králové
Rodinný zábavní park Tongo Hradec Králové Rodinný zábavní park Tongo Hradec Králové nabízí spoustu zábavy pro rodinu s dětmi, včetně oslavu narozenin s dortem i plyšovým maskotem.
Kulturní středisko Dvorana, s.r.o.
Kulturní středisko Dvorana, s.r.o. Kulturní středisko Dvorana, s.r.o. je právnickou osobou založenou městem Smiřice.
Club La Fabrique
Club La Fabrique Club La Fabrique se nachází v prostorech bývalé Pilňáčkovy továrny. Industriální název tedy dává smysl.
AC klub
AC klub Výhradně nekuřácký klub se stal vyhlášeným multikulturním prostorem, který se ve své dramaturgii nevymezuje vůči takřka žádnému hudebnímu či kulturnímu směru.
Country Club Lucie
Country Club Lucie Jeden z prvních country clubů v Čechách v prostorách bývalého kina a pohostinství s pravidelnou hudební produkcí všech žánrů, ale i divadelních a jiných představení.
Klub
Klub "Na výstavišti" Zveme Vás do stylového nekuřáckého soukromého klubu s velkou zahradou v chovatelském areálu na Slezském Předměstí v Hradci Králové.
Náplavka café & music bar
Náplavka café & music bar Nový café & music bar v Hradci Králové, jehož cílem je znovu probudit zapomenuté Genius Loci Hradecké náplavky jako místa kultury, umění, společné zábavy a posezení.
Žižkovy sady
Žižkovy sady Park Žižkovy sady byl realizován v letech 1905–6 na místě bývalého vojenského cvičiště o rozloze 3,5 ha. Autorem byl pražský zahradní architekt František Thomayer.
Mlsounova kavárna a vinárna Boromeum káva, čokoláda, víno, dárkové balíčky
Chlumecká zahradní železnice Albulabahn
Chlumecká zahradní železnice Albulabahn Zahradní kolejiště dle skutečné předlohy Rétské dráhy – Albulabahn, Švýcarsko.
Restaurace Mexita
Restaurace Mexita Restaurace Mexita se nachází v historickém jádru Hradce Králové na Velkém náměstí. Specializuje se na mexickou a italskou a českou kuchyni.
Restaurace Na Hradě
Restaurace Na Hradě Hospoda Na Hradě je jedna z mála původních a nejstarších hospod na starém městě v Hradci Králové s právovarečnou historií datovanou již od 15.století.
Restaurace U Lva
Restaurace U Lva Plzeňská restaurace v Hradci Králové byla vybudována v prostorách bývalého královéhradeckého pivovaru, který se nachází přímo naproti zimnímu stadionu.
Pivovarská brána
Pivovarská brána Stylová nekuřácká restaurace v centru Hradce Králové nabízí kvalitní českou kuchyni a široký výběr pivních speciálů.
Popular RESTAURANT & SUSHI
Popular RESTAURANT & SUSHI Italian restaurant & sushi
Restaurace Ferdinanda
Restaurace Ferdinanda Restaurace v Hradci Králové.
Restaurace Černý kůň
Restaurace Černý kůň Stylová restaurace s dlouholetou tradicí se nachází na Malém náměstí v centru města.
Localis restaurace a café
Localis restaurace a café Kompletně nekuřácká restaurace na Velkém náměstí. Kapacita restaurace je 40 míst, v letních měsících je připravena zahrádka.
Restaurace Primátorka Pod Terasami
Restaurace Primátorka Pod Terasami Restaurace se nachází v centru Hradce Králové v docházkové vzdálenosti od historického centra.
Restaurace Na Palmovce
Restaurace Na Palmovce Restaurace Na Palmovce se nachází v historickém srdci Hradce Králové na Třídě ČSA vedle hotelu Grand.
Tandoor
Tandoor Indická a nepálská restaurace v Hradci Králové.
Restaurace Šatlava
Restaurace Šatlava Restaurace se nachází v objektu bývalé městské šatlavy v Dlouhé ulici č.p.101 a sousedí s Klicperovým divadlem.
Restaurace Nový pivovar
Restaurace Nový pivovar Restaurace s kantýnou se nachází v Regiocentru Nový pivovar v centru Hradce Králové.
Sport Café
Sport Café Restaurace se nachází v historickém centru na Velkém náměstí.
U Pilňáčka
U Pilňáčka Restaurace konceptu Staropramen sídlí na Pospíšilově třídě.
Restaurace Na Růžku
Restaurace Na Růžku Restaurace Na Růžku je tradiční českou pivnicí s více než stoletou tradicí.
Restaurant - Klub Escobara
Restaurant - Klub Escobara Restaurace se nachází na Třídě Karla IV. nedaleko centra Hradce Králové.
Pizzeria Dolce Vita
Pizzeria Dolce Vita Restaurace sídlí v Čelakovského ulici v blízkosti Masarykova náměstí.
Pizzeria pasteria Etna
Pizzeria pasteria Etna Pizzeria se nachází ve vnitrobloku mezi Tylovým nábřežím a Švehlovou ulicí.
Restaurant U Jabloně
Restaurant U Jabloně Restaurace na Tylově nábřeží s nabídkou české i mezinárodní kuchyně.
A Sport, Zábavní centrum
A Sport, Zábavní centrum Zábavní a bowlingové centrum
Restaurace Aquarium Nekuřácká restaurace, která se specializuje na středomořskou kuchyni. Kapacita restaurace je 75 míst a letní zahrádka
Restaurant grill Duran
Restaurant grill Duran Nekuřácká restaurace v klidné části Moravského předměstí.
Squash centrum, Hradec Králové
Squash centrum, Hradec Králové Sportovní centrum sídlící v Hradci Králové Třebši. Centrum nabízí 5 klimatizovaných squash kurtů, spinning, solárium, posilovnu, nohejbal a další sporty.
Golf club Na Vrších
Golf club Na Vrších Golfový areál Na Vrších zahájil svoji aktivitu v roce 2004 a je vzdálen 15 km od Hradce Králové.
Zámek Sloupno
Zámek Sloupno Barokní zámek Sloupno se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Nového Bydžova.
Vojenský hřbitov, Hradec Králové
Vojenský hřbitov, Hradec Králové Hradecký vojenský hřbitov se nachází v městské části Pouchov. Hřbitov byl založen v roce 1810 a sloužil pevnosti a vojenské posádce města Hradec Králové.
Barešův ranč Lužec nad Cidlinou
Barešův ranč Lužec nad Cidlinou Areál „Barešův ranč“ leží 800 m za obcí Lužec nad Cidlinou (směr Nový Bydžov) v bezprostřední blízkosti chovu farmové zvěře a rybníka „Jaroušek“.
Gočárovo schodiště, Hradec Králové
Gočárovo schodiště, Hradec Králové Dílo architekta Josefa Gočára z let 1909-1910. Schodiště bylo postaveno v místech zbourané vodárenské věže Kropáčka a spojuje ulice Na Kropáčce a Komenského. Schodiště je zhotoveno z armovaného betonu. Výrazným prvkem je velký oblouk se zavěšeným osv
Novákovy garáže, Hradec Králové
Novákovy garáže, Hradec Králové Funkcionalistický palác automobilových garáží byl postaven v roce 1932 podle návrhu arch. Josefa Fňouka na objednávku Jaroslava Nováka. Ve své době patřily Novákovy garáže k nejmodernějším stavbám svého druhu v Evropě.
Věžový vodojem, Hradec Králové
Věžový vodojem, Hradec Králové Věžový vodojem se nachází na kopci sv. Jana v městské části Nový Hradec Králové. Byl vybudován v letech 1936-37.
Naučná stezka Les Chlum a okolí
Naučná stezka Les Chlum a okolí Naučná stezka předvede návštěvníkům řadu vzácných i chráněných druhů rostlin, seznámí zájemce s lesným ekosystémem typickým pro tuto oblast.
Turistická stezka Nový Bydžov
Turistická stezka Nový Bydžov Naučná stezka provede návštěvníka po významných pamětihodnostech města Nový Bydžov.
Tvrz Dohalice
Tvrz Dohalice Pozůstatek bývalé gotické tvrze rodu Dohalských z Dohalic. Později byla tvrz přestavěna na sýpku. Objekt je nepřístupný.
Dřevěná zvonice Měník
Dřevěná zvonice Měník Dřevěná polygonální zvonice z roku 1689 se nachází v obci Měník nedaleko Nového Bydžova na návrší vedle kostela sv. Václava a Stanislava z roku 1686.
Galerie u sv. Jakuba, Nový Bydžov - Metličany
Galerie u sv. Jakuba, Nový Bydžov - Metličany Občanské sdružení Galerie u sv. Jakuba působí v prostorách barokního kostela sv. Jakuba Většího v Novém Bydžově od roku 2007. Pravidelně každý rok od dubna do prosince nabízí široké veřejnosti čtyři výstavy výtvarného umění a zajímavý koncertní progr
Ubytování Na samotě
Ubytování Na samotě Nabídka ubytování, které je vhodné pro dlouhodobé i krátkodobé ubytování pracovních skupin, pořádání firemních slavností a školící kurzy, rodinné akce, svatby, rekreační pobyty.
Grand prix města Hradec Králové v parkurovém skákání Areál hradeckého jezdeckého klubu hostí dvoudenní jezdeckou soutěž v parkurovém skákání o výšce překážek 90 - 150 cm, které se účastní jezdci a koně z celé České republiky, Slovenska a Polska. Vrcholem soutěže je dvoukolová Grand Prix stupně obtížnos
Tipy na aktivní víkend v Královéhradeckém kraji
Tipy na aktivní víkend v Královéhradeckém kraji Hledáte-li dobrý tip na aktivní víkend spojený s cykloturistikou, koukněte na naše výlety v Královéhradeckém kraji, které jsme pro Vás připravili společně s Asociací měst pro cyklisty / Česko jede.
Ráj mašinek, Všestary
Ráj mašinek, Všestary Stálá výstava z historie modelů TT, 17 metrů dlouhé budované kolejiště ve velikosti N plné dlouhých vlakových souprav v provozu, děti si samy mohou řídit elektrické vláčky a vybarvit omalovánky s motivy mašinek.
Cablewakepark Hradec Králové
Cablewakepark Hradec Králové Wake park se 2 vleky a překážkami, kompletní zázemí s parkovištěm, plně vybavenou půjčovnou, barem a obchodem s vybavením na wakeboariding a další vodní sporty. V areálu můžete provozovat i další aktivity jako např. beach volejbal.
Novohradecké divadlo (Adalbertinum, Nové Adalbertinum)
Novohradecké divadlo (Adalbertinum, Nové Adalbertinum) Dobré divadlo je divadelní spolek, který pro vás vybírá ty nejlepší pořady z různých festivalů.
Centrum přátelské rodině Budulínek
Centrum přátelské rodině Budulínek Dobré divadlo je divadelní spolek, který hraje pohádky pro děti. Do pohádek se mohou děti zapojit a pohádka má vždy nějaké poslání nebo ponaučení.
Hotel Koruna Vyberte si jeden z našich 11 moderně vybavených pokojů nebo vyzkoušejte jedinečný zážitek z romantického pokoje s vanou umístěnou uprostřed obývací místnosti nebo svatebního pokoje, který je připravený pro Vaši nezapomenutelnou svatební noc.
Denoche
Denoche Hudební klub Denoche vznikl v roce 2016. V klubu s kapacitou až 800 návštěvníků najdete bar, restauraci, letní terasu a především velký hudební sál - klub.
Sál tanečního studia STROP
Sál tanečního studia STROP Divadelní spolek Dobré divadlo bude v roce 2017 hrát divadelní představení také v novém prostoru tanečního studia STROP (bývalá Severka) na Slezském Předměstí.
Ubytovna Městské lázně
Ubytovna Městské lázně Ubytování přímo v budově Městských lázní v centru Hradce Králové.
Ubytovna Dvorská Levné ubytování stranou od ruchu centra města.
Pivovar Lindr
Pivovar Lindr Útulné ubytování v nově zrekonstruovaném pivovaru.
Hostinec U Rybníka Útulné ubytování v prostředí příjemného hostince nedaleko Jičína.
Hnízdo snů Neobyčejné ubytování přímo v srdci Hradce Králové.
Statek Chmelovice Ubytování v nově zrekonstruovaném objektu původní hospodářské budovy pocházející ze 17. století.
Harmony Hall
Harmony Hall Ubytování ve zrekonstruovaném rodinném domě v Hradci Králové.
Gonda Apartmány Ubytování v apartmánech nebo studiích v Hradci Králové.
Apartmány Pražská Ubytování v Hradci Králové v blízkosti dálnice D1 vedoucí na Prahu.
Apartmány Přemyslova Ubytování v apartmánech v blízkosti Novohradeckých lesů.
Centrum andragogiky Hradec Králové
Centrum andragogiky Hradec Králové Multifunkční objekt vznikl v roce 2014 rekonstrukcí a dostavbou bývalé cihelny v obci Svobodné Dvory u Hradce Králové.
Squash v areálu Koupaliště Flošna
Squash v areálu Koupaliště Flošna V areálu Koupaliště Flošna se nachází 4 squashové klimatizované kurty s výborným osvětlením.
Restaurace v areálu Koupaliště Flošna Restaurace Flošna je otevřena po celý rok a její návštěvu můžete uskutečnit kdykoli s parkováním zdarma před budovou. Uvítá vás klidná příjemná atmosféra se vstřícným personálem a profesionálním přístupem.
Fit4Fun Flošna
Fit4Fun Flošna Posilovna, která má moderní stroje a vybavení, kde vám vždy poradí jak zlepšit svou fyzickou kondici a postavu.
Jez a vodní elektrárna, Předměřice nad Labem
Jez a vodní elektrárna, Předměřice nad Labem Jez s vodní elektrárnou na řece Labi byl dokončen roku 1952. Součástí jezu je také most, po kterém vede silnice z Hradce Králové do Předměřic nad Labem. Po mostě také prochází trasa Labské cyklostezky č. 2.
Slunná loučka Hradec Králové
Slunná loučka Hradec Králové Letní opalovací a relaxační zóna, která je součástí plaveckého areálu a slouží jako další možnost odpočinku v centru města buď samostatně anebo ve spojení s návštěvou plaveckého bazénu či aquacentra.
Vojtěchův dub
Vojtěchův dub Nedaleko obce Skřivany na Hradecku stojí mnohasetletý dub letní, jeden z největších stromů v našem kraji.
Byt v klidu v centru HK
Byt v klidu v centru HK Pohodlné ubytování pro 2 osoby v apartmánu v centru Hradce Králové, přímo u Labe.
JamRock pub U STOLU
JamRock pub U STOLU Stylově upravené prostory nejstarší hospody v Hradci Králové s překrásnými klenbami, kombinovanými se starým dřevem, jež v sobě nese punc starých dobrých časů.
Unikej.cz - Úniková hra Hradec Králové
Unikej.cz - Úniková hra Hradec Králové Úniková hra prověří mozkové závity, postřeh i důvtip všech členů týmu o 2 - 5 hráčích, kteří mají za úkol během 60 minut vyřešit různé hádanky, šifry a jiné úkoly, aby našli klíč a unikli ze zamčené tematické místnosti.
Turistické informační centrum Hradec Králové
Turistické informační centrum Hradec Králové V přehledné a provázané formě poskytujeme jednotné a kvalitní informace nejen z oblasti volného času, kultury nebo dopravy. Lze si u nás zakoupit vstupenky na různé kulturní akce, dobít městskou MHD kartu nebo zakoupit drobné suvenýry.
Fly Zone Park
Fly Zone Park Fly Zone Park je zábavní centrum v Hradci Králové. Nabízí celou škálu aktivit pro malé i dospělé.
Restaurace Jachta
Restaurace Jachta Restaurace sídlí v budově Adalbertina v samém centru Hradce Králové. Restaurace svým konceptem navozuje prvorepublikovou atmosféru.
Apartmán v Podorlickém skanzenu Krňovice
Apartmán v Podorlickém skanzenu Krňovice Ubytování cca 10 km od Hradce Králové, uvnitř areálu Podorlického skanzenu v Krňovicích v samostatné části dřevěného roubeného pavlačového statku.
kavárna District 5 Denní bar se zaměřením na deskové hry, kávu a drinky.
PETROF Gallery
PETROF Gallery Pianosalon, kavárna a koncertní sál.
Apartments Holata Nový koncept ubytování v oblíbené městské části Třebeš.
Ubytovna Aleš Ubytovna na Slezském předměstí.
Ubytovna Petra Bezruče Turistická ubytovna v Novém Bydžově.
Ubytovna Golem Levné ubytování v Třebechovicích pod Orebem.
The Royal Maharaja Indická restaurace na Velkém náměstí.
Archway restaurant Stylová gotická restaurace v centru Hradce Králové.
Pho 99 Nabízíme speciality thajské, vietnamské a japonské kuchyně.
Hanoi restaurant Asijská restaurace na Velkém náměstí.
Čínská restaurace Avion Čínská restaurace na Gočárově třídě.
Restaurace U Švagerků Restaurace s českou i mezinárodní kuchyní.
Restaurace U Kocoura Útulná restaurace na Moravském předměstí.
Restaurace U Dvora Restaurace s pivnicí v Třebši.
Restaurant Na Statku Restaurace s ubytováním v Hradci Králové - Kuklenách.
Motorest Piccolo Motorest ve Všestarech.
Restaurace U Ságnerů Zveme Vás do stylové nekuřácké Restaurace u Ságnerů.
Restaurace U Šimlů Restaurace v Nechanicích.
Zámecká restaurace Chlumec nad Cidlinou Zámecká restaurace v Chlumci nad Cidlinou.
Restaurant Vnuk Nekuřácká stylová restaurace s kvalitní českou i mezinárodní kuchyní a příjemnou obsluhou je připravena vyhovět Vašim nárokům, tak že návštěva v Restaurantu Vnuk se stane nevšední záležitostí.
Felicita L'Originale Italská restaurace a pizzerie.
Rekreační a sportovní centrum Slezská plovárna
Rekreační a sportovní centrum Slezská plovárna Areál se nachází v bezprostřední blízkosti města a svou polohou vytváří uzavřenou přírodní oázu vhodnou pro rekreační, sportovní i společenské vyžití pro širokou veřejnost. Vhodný i pro rodiny s dětmi. Poloha na břehu řeky Orlice nabízí ideální výstu
Muzeum hraček Stuchlíkovi
Muzeum hraček Stuchlíkovi Muzeum hraček bylo otevřeno o vánocích 2018. V šesti místnostech je expozice rozdělena do několika tematických okruhů. V sekci nejstarších hraček najdete unikátní sbírku starožitných porcelánových panenek z let 1870 až 1920. Sbírka obsahuje i vzácné
SUP Hradec - půjčovna paddleboardů
SUP Hradec - půjčovna paddleboardů Řeka Labe a Orlice je jako stvořené pro jízdu na paddleboardech. Užíjte si jízdu panenskou přírodou a vydejte se na místa, Vám dosud skrytá a vodákem neobjevená.
Panenkárium - muzeum panenek v Hradci Králové
Panenkárium - muzeum panenek v Hradci Králové Stálá výstava panenek od roku 1900 až do současnosti.
Půjdem spolu do Betléma
Půjdem spolu do Betléma Pěší turistika: Hradec Králové - Třebechovice pod Orebem (13 km)
Saunalautta – říční sauna na Orlici
Saunalautta – říční sauna na Orlici Říční sauna na Orlici v zátoce Slezské plovárny.
Mojekolo
Mojekolo Nový cykloobchod a testovací akce s cyklistickou legendou v Hradci Králové. Již devátá prodejna Mojekolo v České republice.
Cyklisté vítáni
Cyklisté vítáni Cyklisté vítáni je celonárodní certifikační systém kvality turistických služeb v ČR, který označuje stravovací a ubytovací zařízení, kempy a turistické cíle vybavené pro potřeby cyklistů.
Lanový park Park Na Větvi a 3D Bludiště
Lanový park Park Na Větvi a 3D Bludiště Park Na větvi tvoří unikátní soustava tří síťových hřišť zavěšených v korunách stromů propojených s 3D bludištěm, které je složeno ze síťových překážkových drah rozprostřených ve třech patrech nad sebou. Síťové bludiště v korunách stromů obsahuje mno
Altán Sasanka
Altán Sasanka Stylové ubytování uprostřed přírody s výhledem na řeku. Jen 1,5 km od centra rušného města v přírodním areálu Slezské plovárny, který svou polohou vytváří uzavřenou přírodní oázu. Zátoka, ve které se altán Sasanka nachází, je součástí Přírodního park
Muzeum české lékárny v Hradci Králové
Muzeum české lékárny v Hradci Králové Muzeum navazuje na 26 leté fungování Lékárny U Zlatého lva, má za cíl seznámit veřejnost s lékárenskou profesí a být odrazovým můstkem pro návštěvu Českého farmaceutického muzea na Kuksu.
Rozhledna Kosice
Rozhledna Kosice Tato dřevěná rozhledna se nachází na konci poměrně rozsáhlého soukromého, ale veřejnosti přístupného parku s dvěma rybníky.
Českobratrský evangelický kostel Třebechovice pod Orebem
Českobratrský evangelický kostel Třebechovice pod Orebem Novorománská stavba zbudovaná církví helvétského vyznání v r. 1877.
Husův sbor Chlumec nad Cidlinou
Husův sbor Chlumec nad Cidlinou Budova kostela pochází z roku 1934 a je dílem architekta Ferdinanda Potůčka z Pardubic. Realizaci provedl Miroslav Hurych z Nového Bydžova. Kostel byl slavnostně otevřen 28. 9. 1935.
Kaple Nejsvětějšího Srdce Páně Prasek
Kaple Nejsvětějšího Srdce Páně Prasek Kaple zasvěcená Nejsvětějšímu Srdci Páně byla vybudována ze sbírek dobrodinců a na náklady obce, v jejímž majetku a správě je dodnes. Projekt vypracoval a stavební práce řídil novobydžovský stavitel Alois Jedlička.
Kaple Zvěstování Panny Marie
Kaple Zvěstování Panny Marie Římskokatolická kaple Zvěstování Panny Marie v Chlumci nad Cidlinou je zámeckou kaplí nacházející se severně od zámku Karlova Koruna v jeho zámecké zahradě. Celý zámecký areál je chráněn jako kulturní památka České republiky.
Kostel Božího Těla na Orebu
Kostel Božího Těla na Orebu Kostel na návrší nad Třebechovicemi pod Orebem.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie
Kostel Nanebevzetí Panny Marie Římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie v Nechanicích se nachází v centru města na Husově náměstí, jehož je dominantou.
Kostel Nejsvětější Trojice v Praskačce
Kostel Nejsvětější Trojice v Praskačce Zbudován r. 1748. Stavebně upraven r. 1848. Jednolodní obdélná stavba s trojboce ukončeným presbytářem a s hranolovou věží nad průčelím. Zařízení kostela je pseudorenesanční.
Kostel Nejsvětější Trojice
Kostel Nejsvětější Trojice Barokní jednolodní stavba z počátku 17. století byla v letech 1717 až 1718 přestavěna mladoboleslavským architektem Mikulášem Rossim.
Museum bednářství Jaroslava Tománka V Museu bednářství Jaroslava Tománka v Praskačce si prohlédnete bednářskou dílnu s hotovými výrobky různých velikostí a typů včetně historických dokumentů, předmětů a nářadí.
Museum bednářství Jaroslava Tománka V Museu bednářství Jaroslava Tománka v Praskačce si prohlédnete bednářskou dílnu s hotovými výrobky různých velikostí a typů včetně historických dokumentů, předmětů a nářadí.
Ubytování Na Výstavišti
Ubytování Na Výstavišti Ubytování v 1.p. RD ve třech samostatných pokojích - vhodné pro pracovníky firem